SCM Prostějov reprezentovali téměř výhradně závodníci SKC TUFO Prostějov, jmenovitě Ema Cetkovská, Adam Novotný, Vilém Bajer, Martin Šmída, Jiří Šána, Daniel Chytil a Luděk Helis. Sestavu modrožlutých doplnil pouze Petr Kret z TJ Uničov, který již od 1. ledna posílí právě prostějovský tým.

Prostějovští závodníci se na úvodní „Motol" speciálně nepřipravovali, týden před závody skončilo náročné soustředění v Tatrách, kterým každoročně zahajuje příprava na nadcházející sezónu a únava byla na děckách vidět, podotýká trenér Martin Cetkovský. Vyjma již standardně výborného Luďka Helise a kadetky Emy Cetkovské, prakticky všichni nepředvedli svá maxima a výsledkem bylo čtvrté místo v celkovém hodnocení center. Z vítězství se radovalo domácí centru TJ KOVO Praha před druhým TJ Favoritem Brno a třetím SCM Cheb.

Český pohár 
na dráze 2013

Výprava prostějovských cyklistů na první pohár do Motole byla o poznání početnější než na přebory SCM. Závodilo se ve dvou dnech, jednotlivé disciplíny se sečítaly a hodnotily omniově. Mezi žáky barvy SKC TUFO Prostějov hájil Daniel Polanský, mladší žák, který při svém premiérovém startu na motolské dráze obsadil jedenácté místo v sobotu a deváté místo v nedělním omniu.

Mezi kadety se z prostějovských závodníků nejlépe vedlo Martinu Šmídovi, který se po zdravotních komplikacích vrací pomalu do formy, a v soboru obsadil sedmé a v neděli páté místo. Velký pokrok je vidět na Vildovi Bajerovi, který se již plnohodnotně etabloval do závodního pelotonu, a v sobotu obsadil dvanácté a v neděli čtrnácté místo. Adam Novotný, další z nováčků v modrožlutém dresu, obsadil devatenácté místo v obou dnech. Pro něj, stejně jako pro Dana Polanského je to zatím především o prvních pocitech z krátké dřevěné dráhy, jejich technika, stejně jako výkonnost se bude stále zlepšovat, dodává trenér Martin Cetkovský.

Mezi juniory v sobotu zcela dominoval Luděk Helis a s přehledem zvítězil, v neděli proto již nastoupil mezi muži, kteří měli na programu madison. V neděli prapor prostějovské cyklistiky podržel Dan Chytil, který po osmém místě v sobotním dni, obsadil v neděli výborné druhé místo. Neztratil se ani Jirka Šána, který v sobotu obsadil třinácté místo a v neděli jedenácté místo. Ve vynikajícím světle se předvedly i prostějovské dívky, Ema Cetkovská obsadila mezi kadetkami druhé místo jak v sobotu i v neděli. Veronika Pěčonková, do konce letošního roku ještě v modrozelených barvách SKM Zlaté Hory, ale od nového roku již v modrožlutém, v sobotním dni zvítězila rozdílem třídy, a tak se v neděli postavila na start s juniorkami a obsadila čtvrté místo.

Autor: ONDŘEJ ŠRÁMEK