Prostějovští závodníci dosáhli velkého úspěchu, když skvělou jízdou ve vylučovacím závodě dvojic vybojovali Daniel Babor a Luděk Lichnovský třetí místo, porazily je pouze dva britské páry. Babor se prosadil také ve scratchi, kde v konkurenci šestatřiceti závodníků z deseti zemí obsadil sedmé místo. V bodovacím závodě jen o jedno místo unikla první desítka Wojciechovi Pszczolarskému a v omniu dosáhl nejlepšího výsledku z týmu Luděk Lichnovský, když skončil šestnáctý.

Program vyvrcholil madisonem, kde závod tvořila převážně česká dvojice Babor-Lichnovský. Dvakrát vyhráli spurt a také dvakrát získali body za druhé místo. Přesto, že dvě dvojice poté dojely ostatní o kolo a Babora stihl pád, takže Lichnovský musel posledních dvanáct kol absolvovat sám, vybojovali skvělé čtvrté místo. Nestačili tak pouze na vítěznou dvojici z Ukrajiny a páry z Ruska a Velké Británie. Naopak za zády nechali dráhové velmoci jako třeba Dánsko, Holandsko nebo Belgii.

Čeští závodníci tak získali další cenné body do žebříčku UCI. Navíc potvrdili vynikající formu před blížícím se domácím podnikem Memoriálem Otmara Malečka, který bude Prostějov hostit na konci srpna.