„Sejdeme se u velodromu, ale trénovat budeme na silnici. Bude to vlastně náš druhý společný trénink. Značná část našich jezdců není z Prostějova, takže se konečně potkáme všichni, tedy nějakých třicet jezdců," prozradil jeden z trenérů prostějovských cyklistů Martin Cetkovský.

Úkol mají závodníci jasný, a to otestovat nová kola. „Muži dostávají na každou sezonu nová kola, ale pozor, není to tak, že na kolo sednou a jedou na silnici. Každé kolo se musí doladit na jednotlivého zá

vodníka a někdy to trvá opravdu dlouho," vysvětloval Martin Cetkovský.

Jeho trenérskou specializací je mládež. Ta sice nedostává pravidelně nová kola, ale přes zimu musí také trénovat.

„Zimní příprava mládeže spočívá spíše ve všeobecnosti. To znamená, že chodíme do posilovny, hrajeme různé hry a jezdíme na trenažerech. Letošní zima pak byla teplá, takže jsme mohli jezdit i ven," usmíval se kouč cyklistických talentů.

„U mužů to hodně závisí na plánech pro nadcházející sezonu. Někteří odlétají za teplem, třeba na Mallorku, kde najíždějí kilometry. Brzy bude dráhové mistrovství světa a u nás trénují dva Poláci, kteří se jej zúčastní. Tak ti zase trénovali v zimě v krytých halách. U nás je jen jedna, a to v Praze, takže byli dost v zahraničí," přiblížil Cetkovský.

Do zahraničí se vydá po společném tréninku většina týmu SKC Tufo Prostějov.

„Po sobotním tréninku nás čeká soustředění v Chorvatsku, kde si také poprvé v sezoně zazávodíme. Doma se pak poprvé ukážeme na závodech Brno – Velká Bíteš," řekl Martin Cetkovský.

Sobotní trénink proběhne také s ohledem na chorvatské soustředění.

„Trénink bude určitě, ale pokud by bylo špatné počasí, tak budeme najíždět míň kilometrů. Nechceme, aby se někdo nachladil," uzavřel kouč prostějovských cyklistů.