Zastoupeny byly všechny mládežnické kategorie chlapců i dívek včetně několika závodníků z družstva mužů kategorie ELITE a U23. Část prostějovského kontinentálního týmu se v těchto dnech připravuje na Mallorce a druhá část nabírala kondici právě na společném soustředění s mládežníky. Realizační tým složen z trenérů Vladimíra Vačkáře, Martina Cetkovského a Tomáše Bohatého, doplnil Ondřej Šrámek.

Závodníci byli podle výkonnosti rozděleni do třech skupin. Tým „A", složený převážně z cyklistů kategorie muži a junioři, polykal hodiny tvrdého tréninku pod vedením kondičního trenéra Tomáše Bohatého. Většina tréninkových jednotek sestávala z jednoho celodenního tréninku, kdy závodníci strávili na běžkách i přes osm hodin. Této skupině doplněné o ty nejlepší z „B" týmu se podařilo pokořit i z Rokytnice značně vzdálenou Sněžku. Tým „B", vedený Martinem Cetkovským, o mnoho za áčkem nezaostal, i jim se podařilo atakovat čtyřicetihodinovou hranici odtrénovaných hodin za jeden týden. Dobrý pocit může mít také tréninková skupina „C", neboť i této nejmladší skupině se podařilo překonat třicítku tréninkových hodin.

„Během týdne panovalo poměrně slušné počasí s teplotami pohybujícími se do –5 ºC. Několik dní se kluci a děvčata mohli těšit i z příjemně hřejícího sluníčka. Nejvíce však zahřál pocit z odpracovaných hodin tréninku a dobré nálady, která doprovázela celé soustředění. Nikdo se nezranil, ani neonemocněl, a tak je možné soustřední považovat za úspěšně zakončené," uzavírá hodnocení trenér Cetkovský.