Ve své parádní disciplíně, v bodovacím závodě doslova převálcoval své soupeře a se ziskem 102 bodů, a rozdílem devatenácti bodů na druhého Kenny de Keteleho, zvítězil.

Polský matador se do čela průběžného pořadí vyhoupl už v první čtvrtině závodu – bodovací závod se jel na čtyřicet kilometrů, což činí sto šedesát kol.

"Pravidelně bodoval a především získával okruhy náskoku, celkově dal soupeřům čtyři rundy. Od poloviny závodu už nenechával nikoho na pochybách, že si jede pro svůj třetí titul mistra Evropy," popisoval Ondřej Šrámek, manažer prostějovského týmu a pokračoval: "Ten první vybojoval už v roce 2012 ještě jako závodník kategorie U23, evropské vavříny v elitní kategorii slavil poprvé o tři roky později v Grenchenu a letos tak potřetí oblékl modrobílý dres evropského šampiona."

Druhé místo obsadil zkušený Kenny de Ketele z Belgie, třetí místo obsadil Stefan Matzner z Rakouska. Společně s reprezentačním kolegou Danielem Staniczewskim pak Pszczolarski startoval také v madisonu, ve kterém obsadili solidní šesté místo.

V bodovacím závodě startoval i Luděk Lichnovský, který se ziskem jednoho bodu a bez ztráty okruhu obsadil slušnou šestnáctou příčku.

Třetím zástupcem prostějovského týmu v Glasgow byl Daniel Babor, který se na velodromu pojmenovaném po legendárním Siru Chrisi Hoyovi představil ve scratchi a ve vylučovacím závodě. Nadějný závodník, který ještě v loňském roce startoval v juniorské kategorii, dojel ve scratchi dvanáctý, v eliminaci se dokonce probojoval do elitní desítky, když obsadil vynikající devátou pozici.