Kromě prostějovských závodníků startovali v národních barvách také Jan Kašpar (Dukla Praha), Michal Procházka (TJ Favorit Brno) a Matěj Štibingr (Elkov Author), který byl lídrem týmu. Ostatní závodníci tak měli za úkol mu pomoci k co nejlepšímu umístění v celkovém hodnocení, protože právě Štibingrovi měla trať závodu nejvíce vyhovovat.

Do závodu vstoupil nejlépe z českých závodníků Vladimír Mikšaník, který je v elitní kategorii teprve prvním rokem, když v prologu zajel fantastický sedmý nejlepší čas. Ve druhé etapě na sebe zase upozornil Tomáš Bárta, který se vydal do úniku a místy si vybudoval náskok až dvou minut. Později byl dostižen pelotonem a nadále pracoval pro lídra týmu. Stejně aktivní byl i ve třetí etapě, když byl součástí úniku desetičlenné skupiny, v níž se mu podařilo nasbírat body na rychlostních prémiích a po etapě oblékl dres průběžně vedoucího závodníka sprinterské soutěže.

Ve dresu nejlepšího sprintera Tomáš nastoupil také do předposlední čtvrté etapy, vedoucím závodníkem soutěže ale aktuálně byl celkový lídr závodu. Cílem poslední etapy tak bylo vybojovat dres zpět. To se českému týmu podařilo i přes velmi nepříznivé počasí, když Bárta, Štibingr a Procházka na větru rozdělili peloton a spolu se čtyřmi soupeři vytvořili na čele malou skupinku. Tomáš si tím pojistil výhru ve sprinterské soutěži, a i díky práci obou prostějovských závodníků skončil lídr českého týmu Štibingr celkově osmý.

„Na závod jsem odjížděl po nemoci, takže jsem byl rád, že jsem dostal příležitost startovat. Prolog a první etapa mi úplně nevyšly, pak přišly tři etapy s náročnějším profilem. V nich jsem se snažil nechat maximum, šel jsem do nich s tím, že budu pracovat pro lídra a nepociťoval žádný tlak. Kromě čtvrté etapy jsem pak byl už každý den v úniku, po třetí dokonce oblékl dres pro nejlepšího sprintera. Pátá etapa byla pro mě něco neskutečného, asi po pěti kilometrech jsme zaútočili a na bočním větru úplně roztrhali peloton. Na sprinterských prémiích jsem pak posbíral body a v závěru se snažil pomoct Matějovi. Bohužel jsem trochu zaváhal na poslední vrchařské prémii, kde nám odskočilo několik závodníků, ale sedmé místo v poslední etapě je také velký úspěch. Musím přiznat, že mi výsledky na Karpatech dodaly novou motivaci po ne úplně vydařeném úvodu sezóny,“ zhodnotil Tomáš Bárta svůj výkon.