Středeční program challengeru v Prostějov začal nejmladší z českých tenistů na turnaji Dominik Kellovský. Ten nestačil na Španěla Cervantese, s nímž prohrál ve dvou setech 6:2 a 6:1. I díky poměrně jednoznačnému výsledku nemohl být devatenáctiletý talent se svým výkonem spokojen.

„Minulý zápas se mi vyvedl rozhodně lépe, dnes jsem neměl zkrátka svůj den," dodal k zápasu Kellovský.

Naopak z vítězství se mohla radovat další česká naděje Adam Pavlásek. Po prvním setu, který prohrál 3:6, to vypadalo na celkem jasnou partii pro Brazilce Silvu.

Mladičký Čech však ve druhé sadě zabojoval a radoval se z vítězství 8:6 v tiebreaku. Ve třetím dějství měl viditelně více sil Pavlásek, jenž smetl soupeře 6:1.

„Byl to pro mě velice těžký zápas, soupeř do něj hned ze začátku vletěl. První set byl z mé strany horší. Druhý set jsem byl na koni chvíli já, poté chvíli zase on, nakonec rozhodly maličkosti. Po boji jsem pak zvládl začátek třetí sady, za což jsem velmi rád," hodnotil utkání jednadvacetiletý tenista.

V dalším kole se utká se Španělem Cervantesem, proti němuž se bude snažit o vylepšení negativní bilance 0:3 na zápasy.

Jiřího Veselého nezastavila ani bývalá světová osmička Janko Tipsarevič.

Po boji v prvním setu, který na svou stranu nakonec strhl český favorit, se v polovině druhé sady za stavu 4:2 pro Veselého zatáhla nad Prostějovem mračna a strhl se prudký liják.

Déšť byl natolik silný, že nepomohlo ani zatažení střechy nad kurtem.

Veselý však dokázal po téměř čtyřicetiminutové pauze dotáhnout zápas do vítězného konce, když v druhém setu zvítězil 6:3.

„Výkon jako takový byl hodně na vlnách. Dokázal jsem předvést skvělé výměny, na druhou stranu přišly poté velké chyby. Je však výborné, že jsem se dokázal v klíčových chvílích vzchopit a pomoci si servisem, který mi zachránil život. Určitě to ale bylo lepší než minulé utkání," rozpovídal se po zápase Veselý.

Šedesátý hráč světa se utká v příštím kole s Kazachem Kukushkinem, jenž se do čtvrtfinále dostal přes Itala Giannessiho.

Mnohem větší boj svedl další český favorit na výhru v celém turnaji Lukáš Rosol, i když to tak po první sadě proti Švédovi Ymerovi nevypadalo. Tu totiž vyhrál celkem jednoznačně 6:2. Stejným poměrem skončil i set druhý, naneštěstí pro českého tenistu se radoval Švéd.

Ve třetí sadě za stavu 4:3 pro domácího špílmachra však udělal Ymer obrovskou chybu a díky ní se mohl padesátý devátý hráč světa radovat nejen z brejku, ale nakonec i ze získání třetí sady v poměru 6:3. Rosol se ve čtvrtfinále utká s Rusem Khachanovem.

Tenisový challenger UniCredit Czech Open v Prostějově (antuka, dotace 106.500 eur):

Dvouhra – 2. kolo:

Rosol (2-ČR) – Ymer (Švéd.) 6:2, 2:6, 6:3, Veselý (3-ČR) – Tipsarevič (Srb.) 7:6 (7:5), 6:3, Pavlásek (ČR) – Dutra Silva (7-Braz.) 3:6, 7:6 (8:6), 6:1, Cervantes (4-Šp.) – Kellovský (ČR) 6:2, 6:1, Berankis (1-Lit.) – Souza (Braz.) 7:5, 6:3, Kukuškin (6-Kaz.) – Giannessi (It.) 7:6 (7:1), 7:5, Fucsovics (Maď.) – Lama (Chile) 2:6, 7:5, 6:4, Chačanov (Rus.) – Andreozzi (Arg.) 7:6 (8:6), 7:5.

Dominik Voráč