Ještě na konci prvního poločasu svítilo na ukazateli nerozhodné skóre 40:40. Třetí čtvrtina byla rozhodující částí.

Především skvělý výkon osmadvacetiletého křídla Dušana Panduly zajistil Prostějovu důležité vítězství.

„Myslím si, že jsme si zápas pěkně podali a rozdělili jsme si mezi sebou spravedlivě body. USK Praha se rozsypalo, když se nám podařilo odskočit na rozdíl deseti bodů. Na to nám nedokázali vůbec odpovědět a my měli vyhráno," líčil průběh zápasu nejlepší střelec prostějovského mužstva Dušan Pandula.

Jeho výkon byl hlavní příčinou zisku dvou bodů a především zachování čtvrté příčky pro Orly. I přes komplikovaný průběh sezony se povedlo domácím basketbalistům získat velmi dobré postavení do dalších částí.

„Určitě je hodně příjemné ukončit základní část výhrou. USK je nepříjemný soupeř, o to víc mne to těší. Jsem opravdu spokojený. Ale teď nás čeká Český pohár a na něj se musíme soustředit. Už ve středu sehrajeme první utkání," nastínil další kroky sebe i svého mužstva Pandula.

Prostějov měl již od počátku základní části Mattoni NBL problémy. Nejdříve zranění způsobila špatný vstup do ročníku. Později se přidala i finanční krize a až do konce ledna se nevědělo, jestli budou Orli pokračovat.

„Letošní základní část byla dost divoká. Já jsem osobně ještě nezažil, abychom měli v týmu dohrávat jen o sedmi lidech. Ale zase na druhou stranu se mi líbí kolektivní pojetí hry, které tu předvádíme. Hlavní je, že nás to i přes veškeré problémy stále baví," líčil Dušan Pandula překážky a poměry v prostějovském basketbalu.

Chtěli mě do Ostravy i Levic

Zpráva o setrvání Prostějova v letošní Mattoni NBL přišla dvě kola před koncem základní části.

„Když jsme se dozvěděli, že jako klub můžeme pokračovat dál, tak jsem cítil takové uspokojení. Jsme tu opravdu dobrý kolektiv a byla by škoda skončit. Navíc stěhovat se někam uprostřed sezony není nic příjemného," usmíval se Pandula.

Prostějovské křídlo dostalo také několik nabídek na přestup, ale když přišla možnost zůstat na Hané, tak neváhalo.

„Nabídky na odchod jsem samozřejmě dostal. Chtěli mě do Ostravy, do Levic, do Svitav. Ale když přišlo rozhodnutí, že zde budeme pokračovat, tak jsem ani moc neváhal a zůstal jsem v Prostějově," řekl Pandula, ale o poznání smutnějším tónem dodával:

„Uvidíme, jaká tu bude nadále finanční situace, podle toho se budou ubírat i mé kroky o setrvání v týmu."