Se spoluhráči v prostějovském extraligovém týmu si popovídáte také česky?

Občas s holkama česky mluvím, ale často potom přejdeme raději do angličtiny. Je to tak jistější, že si přesně porozumíme. (smích)

Jak se vám zatím líbí v Prostějově. Jste tady poprvé?

Ano, ale trénuje se mi tady velice dobře a cítím se tady výborně.. Všechno se to domlouvalo přes Davida Kotyzu, který je trenérem Petry Kvitové, a který se zná s mým otcem Piotrem.

V úterý jste navštívila basketbalové utkání prostějovského celku. Co jste stihla kromě této akce?

Na basketbale se mi líbilo, ale jinak spíše jenom trénuji a na další aktivity nemám čas. Trénuji na kurtě, v posilově ale také hodně běhám. Večer jsem většinou již tak unavená, že chci jít hlavně brzo spát, abych byla na další den odpočatá. Ale byli jsme například v restauraci ve městě. Takže jsem viděla i něco z Prostějova.

Trénujete také s českými tenistkami? A stihla jste si už zahrát s Petrou Kvitovou?

To ještě ne. Ale myslím, že si čas na společný trénink najdeme. Jinak tady mám svého osobního kouče, který se o mě stará.

Jaké máte vzpomínky na Kvitovou? Ve Wimbledonu vás vyprovodila z kurtu výsledkem 6:2, 6:0.

No porážku z Wimbledonu si pamatuji velice dobře. Petra je opravdu skvělá hráčka a ve Wimbledonu hrála skutečně fantasticky.

Je to podle vás nejlepší česká tenistka současnosti?

To těžko říct, v Česku je opravdu dost kvalitních tenistek, takže si netroufnu soudit.

Hodně tenistů zimní pauzu tráví mimo Evropu. Vám nevadí se připravovat v tak chladných podmínkách?

Já vždycky v zimě zůstávám v Evropě, abych aspoň část roku moha být s doma s rodinou. Celý rok jinak jezdím po světě, tak se chci aspoň užít nějaké společné dny se svými nejbližšími. Trávit Vánoce budu s rodinou doma v Monte Carlu a už se na to moc těším.

Momentálně kralujete ženskému tenisovému žebříčku. Splnila jste si sen?

Mým cílem vždy bylo se stát světovou jedničkou, takže jsem moc ráda, že se to povedlo. Chci na prvním místě zůstat co nejdéle, jak to půjde. (směje se)

Jaké máte cíle pro nadcházející sezonu? Udržet si místo vládkyně ženského tenisu, nebo poprvé zvítězit na grandslamu?

Rozhodě chci zůstat co nejdéle světovou jediničkou. Vyhrát grandslam by byl ale takový nadstandard. Chtěla bych, aby se mi to v nadcházející sezoně konečně povedlo.

Na jaký grandslam si nejvíce brousíte zuby?

Vyhrát bych chtěla všechny grandslamy. (smích) Ale myslím, že umím hrát na všech površích stejně. Na každém z nich mám šanci zvítězit.

Nebojíte se, že vám vaše vysoké postavení na žebříčku může zamotat hlavu tak jak se stalo některým vašim předchůdkyním?

Tenis je individuální sport a každý člověk je jiný. Já se musím koncentrovat sama na sebe. Na kurt chodím pořád stejně a nemyslím na to, jestli jsem světová jednička nebo ne.

O vás je známo, že součástí vašeho tréninku je také box. Není to nebezpečné pro váš obličej?

Je to dobré pro trénování rychlosti a také pro moji kondici. Mě ale nikdo netrefuje, jenom boxuji do takových velkých rukavic, které má trenér. Takže se o svůj obličej bát opravdu nemusím. (směje se)

Vy patříte mezi nejlépe vypadající hráčky na okruhu. Zakládáte si hodně na svoji vizáži?

Každá tenistka chce vypadat dobře jak na kurtě tak mimo kurt. Já jsem ráda, že mám svoji kolekci Stella McCartney od Adidasu. Je to hodně prestižní, protože v tom hraji jenom já.

Údělem světové jedničky je také účastnit se různých reklamních akcí. Pamatujete si na některou, který vám přišla nejbláznivější?

(chvíli přemýšlí) Jednou jsme hráli přímo ve stanici metra v Madridu s Jelenou Dementievou. (smích)

Váš otec byl profesionálním fotbalistou. Nenutil vás v mládí také kopat do míče?

Sama jsem chtěla hrát, když jsem byla malá, ale nakonec jsem ráda, že jsem se rozhodla pro tenis. Fotbal mě baví, hodně se na něj dívám v televizi a můj oblíbený tým je Liverpool. Sleduji skoro všechna jejich utkání.

A který hráč je z týmu Liverpoolu nejlepší?

Fernando Torres a Steven Gerrard. Ale hezčí je Torres. (směje se)

MIROSLAV MAZAL