Tenista Tomáš Berdych zažívá zvláštní sezonu. Vyhrál turnaj kategorie ATP, ale na druhou stranu sedmkrát vypadl v prvním kole. Naposledy na druhém grandslamu sezony Roland Garros s Italem Bolellim. Tento týden se objeví na domácích kurtech v Prostějově.

„Nebudu si dávat žádné velké cíle, chci hrát zápas od zápasu,“ řekl rodák z Valašského Meziříčí.

Jak probíhalo jednání o vaší účasti na Czech Open?

Já jsem měl nějakou dohodu s panem Černoškem, takže jsem ji nijak nechtěl měnit. Chtěl jsem ji dodržet, protože jsme se dohodli. Jinak by ten program byl asi jiný. Ale teď jsem v Prostějově a chci hrát.

Mrzí ještě ta pětisetová porážka v prvním kole s Bolellim?

Tak samozřejmě by člověk byl radši ještě v Paříži a hrál. Ale prostě to tak je, nepodařil se ten zápas, i když to bylo hodně vyrovnané. On hrál výborně, je to skvělý antukám, ale jak říkám, bylo to prostě o kousek a škoda že se to nepovedlo.

Neovlivnilo ten váš výkon nedávné zranění svalu na noze?

To si myslím že bylo úplně v pohodě. Nebyl tam žádný problém, nic jsem necítil a hrál jsem bez problémů. Předchozí zranění na to nemělo žádný vliv.

V prvním kole vás čeká Olivier Rochus. Co od zápasu očekáváte?

Ten turnaj je velmi silně obsazený a je to jenom dobře. Bude to těžký soupeř, taky byl trošku zraněný a teď se vrací. Je to vynikající hráč výborně technicky vybavený, takže uvidíme. Těším se na ten zápas.

V případě postupu do druhého kola se po roce střetnete s Thomasem Belluccim, který vás loni vyřadil. Bral byste to jako odvetu?

Nevím jestli bych to bral jako nějakou odvetu. Těch zápasů hraji tolik, že to tak neberu. Nejdůležitější bude vyhrát první zápas a pak se budu dívat dál. Zatím bych nepředbíhal.

Ale prohrát dvakrát v Prostějově s Belluccim by asi nebylo příjemné.

Tak to určitě ne. Ale ať bych prohrál s kýmkoliv, tak by ta porážka nebyla příjemná.

Asi si nedáváte před turnajem nějaké velkolepé cíle, že?

Přesně tak, hlavně zápas od zápasu. Léto bude náročné, takže to bude možná trochu jiné, než na těch ostatních turnajích. Ale říkám, jsem tady, abych udělal co nejlepší výsledek.

Miroslav Mazal