„Chci to zvládnout, abych mohla odjet do Šen-čenu,“ prohlásila světová sedmička v Prostějově na akci Hledáme nové vítěze Fed Cupu a Davis Cupu.

Jak se vám líbilo zatrénovat si s mladými nadějemi?

Tyhle akce mám ráda a vždy se na ně velmi těším. Děti jsou spontánní a opravdu je tenis baví. Jsou strašně zaujaté a mají radost z toho, že si s námi můžou hrát. Vždycky je to moc hezké.

Všimla jste si některých tenistových talentů z prostějovského klubu?

Ano, někteří mají opravdu velkou ránu a jiní jsou na tom zase lépe technicky. Někdo zase líp běhá. Hlavní je, že všechny, se kterými jsem hrála, to hrozně baví. Já jsem na tom v mládí byla stejně a díky tomu hraji tenis do teď.

Pojďme k letošní sezoně. Začala pro vás skvěle, pak ale přišly výkyvy. Chystáte se na asijskou turnajovou šňůru?

Asie bude, mám naplánované turnaje ve Wu-chanu a Pekingu. Odlétám příští týden. Sezona se rozjela velmi dobře, bohužel ale zdraví nevydrželo a od té doby se s tím trochu potácím. Jsem ale ráda, že můžu hrát aspoň na nějaké úrovni.

Během US Open, kde jste vypadla ve druhém kole, zaznělo, že nemůžete kvůli poraněném svalu na levém předloktí trénovat tolik, kolik by bylo potřeba. Změnila se situace k lepšímu?

Je to pořád na podobné úrovni. Už je konec sezony a kvůli ruce už to nechci nějakým způsobem hrotit. Dělám vše pro to, aby ruka vydržela a já sezonu dohrála. Trénuji co mi ruka a tělo dovolí. Ale myslím, že jsem typ hráče, který nepotřebuje zase tolik trénovat. Na to tak trošku i spoléhám.

Myslíte na účast na závěrečném Turnaji mistryň?

Chtěla bych se o to porvat. Chci to zvládnout, abych mohla odjet na Turnaj mistryň do Šen-čenu. Když to ale nevyjde, tak to nevyjde. Momentálně je zdraví na prvním místě.

Získala jste větší nadhled a neděláte z proher vědu?

Nadhled přišel postupně. Je to určitý vývoj kariéry a života, ve kterém se toho odehrálo spoustu. Teď už se na to asi dívám trochu jinak než před tím, kdy pro mě byl tenis alfa a omega celého života. Nechci se z proher nějak hroutit, jsem už o pár let starší a beru to trošku jinak. Tenis není to jediné, co v životě mám.

Přesto, je vaším cílem ještě minimálně jednou dosáhnout na grandslamový titul?

Je to hrozně těžké v momentální situaci. Když se podíváte na ženský tenis, tak tam je spousta nových tváří a vítězek grandslamů. Opravdu nikdy nevíte, kdo zrovna grandslamový turnaj vyhraje. Na druhou stranu, ta šance je pro všechny a já věřím, že šance je i pro mě.