Tři starty na challengerech a tři postupy do semifinále. To je letošní bilance, kterou se každý tenista pochlubit nemůže. Přesto stoprocentní spokojenost u Pospíšila nepanuje.

„Je to škoda, že aspoň jedno semifinále nedopadlo. Měl bych za ten turnaj dvojnásobné body,“ lituje tenista, který po Prostějovu dobyl semifinále i v polské Bytomi a německém Marburgu.

Přitom v Polsku byl od vysněného finále doslova krok. S hráčem první světové stovky Španělem Ribou vedl 4:2 ve třetím setu, ale prohrál v rozhodujícím tiebreaku. Na challengeru v Německu zase v semifinále narazil na bývalého 62. hráče světa Ivo Mináře, který se na okruh vrací po dopingovém trestu.

Pospíšil chtěl konečně do finále, ale výsledkem byl přemotivovaný výkon a prohra 6:3, 6:0. „Měl jsem myšlenky na to, že hraji o víc, než o finále. Po těch dobrých zápasech přišel z ničeho nic zkrat. Někdy to tak bývá,“ krčil rameny Pospíšil.

Úkol číslo jedna tedy zůstává pro hráče TK Agrofert stejný. Zrušit finálové prokletí. „Aspoň jednou to chci v nejbližší době prolomit,“ přeje si tenista, který kroutí již svoji jedenáctou sezonu mezi profesionály.

Jak si povede v Oberstaufenu?

Další pokus bude mít devětadvacetiletý tenista příští týden, kdy by měl startovat na challengeru v Oberstaufenu. Týden na to se Pospíšil pokusí prokousat kvalifikací na velký turnaj ATP ve Stuttgartu. „Už jsem se jednou kvalifikoval ve Gstaadu,“ vzpomíná Pospíšil na rok 2005, kdy si ve Švýcarsku zahrál v prvním kole s Fernandem Verdascem. „Nebylo by špatné na to navázat,“ usmívá se tenista.

Za jeho letošní úspěchy jasně mluví žebříček ATP. Za měsíc stihl postoupit téměř o dvě stě míst nahoru. „Na začátku sezony jsme byl na 620. pozici, momentálně jsem na 240. místě, takže jsem spokojený a doufám, že se žebříček ještě bude zlepšovat. Moc bodů z loňské sezony neobhajuji, takže doufejme, že to půjde ještě nahoru,“ přeje si hráč, který byl v kariéře nejlépe na 209. pozici v roce 2008.

„Dostat se do dvoustovky je taková moje meta,“ prohlašuje vyznavač antuky. Pokud forma ještě pár týdnů vydrží, tak tato meta rozhodně není nepřekonatelná.

MIROSLAV MAZAL