Naposledy jste na českém území startoval na Czech Cycling Tour. Co se událo od té doby?

Byly šestidenní závody na dráze v Itálii, pak jsme hned jeli do Maďarska na závod UCI. Tam jsem vyhrál, což mě potěšilo. Potom jsem byl pět dní nemocný a teď mě čeká Otmar Maleček.

Kolik stihnete v létě odjet na silnici?

Přes léto jezdíme docela hodně. Máme silniční sezonu, do toho ještě ta dráha, takže je toho docela dost. Je vidět, že trénuji docela dobře, protože vyhrávám i některé etapy na závodech. Na silnici se teď přes léto celkem daří vyhrávat a za to jsem rád.

S Milanem Kadlecem taky vyhráváte závody dvojic na dráze?

S ním jsem právě ještě letos nejel. Párkrát jsme spolu už jeli dřív, ale teď s ním poprvé pojedu takové větší závody.

Takže teď upřednostňujete spíše silnici, nebo dráhu?

Jde o to, že přes léto máme daleko více silničních závodů. Mistrovství světa na dráze bývá přes zimu, takže tady v Prostějově to je více méně doplňkové. Přes léto máme silniční etapové závody, takže se snažíme vyhrávat co nejvíc, aby nás to bavilo a uživilo. Přes zimu to musíme vyladit tak, abychom měli tu největší formu na mistrovství světa.

S jakými cíli na místrovství světa pojedete?

Největší boj bude se tam vůbec nominovat, protože teď je tak složitý klíč, že to nebude jednoduché. Teď si to místo musí vyjet každý sám.

Jak se těšíte na Grand Prix Prostějov? V dětství a raném mládí jste tna místním velodromu strávil docela dost času.

Těším se strašně moc, protože jsem tady skoro doma. Minulý rok jsem z ničeho nic onemocněl, den před tím jsem dostal horečky a nemohl jsem startovat. Proto si to chci vynahradit.

V jakých disciplínách budete na prostějovském velodromu startovat?

Je tam vylučovačka, bodovačka a dvojice.

A z jakých soupeřů budete mít největší respekt?

Určitě Rakušané, dále tam jsou výborní Poláci s několikanásobným mistrem světa Ratajčikem, který sbírá medaile kde se dá, a nebezpeční budou také Švýcaři.

MIROSLAV MAZAL