Velké účasti napomohlo podle samotných účastníků především slunečné počasí. „Byla to fajn podzimní projížďka, počasí nám přálo. Ujeli jsme 46 kilometrů. Vyjížděli jsme v deset a dojeli jsme do cíle ve dvě,“ pochlubil se Jiří Venclík z Uhřičic, který spolu se svými kamarády absolvuje organizované cyklovýlety pravidelně.

V květnu se Venclík zúčastnil projížďky po mikroregionu střední Haná, nyní se se svými přáteli vydal na Němčicko. Malá skupinka je navíc v pelotonu díky zelenému stejnokroji nepřehlédnutelná. „Jsme čtyři a pan starosta byl na nás hodný a pořídil nám tyto trikoty. Takže reprezentujeme obec,“ smál se spokojený účastník akce.

Další organizovanou skupinku pak představovala tzv. Prima parta, která sdružuje cyklistické nadšence hned z několika míst. „Jsme pestrá parta. Já jsem z Věžek u Kroměříže. Kolega je ze Dřínova, jeho tatínek pak z Prostějova. Máme taky kluky z Kroměříže nebo parťáky z Morkovic. Dali jsme se dohromady díky práci, většina z nás pracuje ve Zborovicích,“ vysvětlil jeden z členů party Pavel Konečný

Na bicyklech se po Němčicku projížděly nejen skupinky přátel, ale i celé rodiny. Velkou část účastníků tvořily také ženy. „Účastníme se této akce každý rok,“ prozradila po dojezdu paní Jitka z nedalekých Nezamyslic, která si jízdu stejně jako většina účastníku užila. „Jelo se nám výborně. Bylo krásné počasí. Ujeli jsme 44 kilometrů a chyběli nám jen čtyři dědiny,“ pochvalovala si spokojená cyklistka.