První dvě sady Prostějov zvládl až nečekaně hladce a utkání směřovalo k rychlému konci.

Do třetího setu však nastoupily hráčky Olomouce uvolněně a dokázali snížit na 1:2. I přesto se ale nakonec žádné drama nekonalo.

Prostějov ve čtvrté sadě proměnil hned svůj první mečbol a vzal si zpět trofej pro vítěze Českého poháru.

„Hodně jsem si oddechl. Moc jsme si to přáli a myslím, že jsme si vítězství zasloužili,“ řekl bezprostředně po zisku desátého pohárového titulu kouč Miroslav Čada.

Prostějovští Jestřábi. Ilustrační foto
Prostějov vyhrál v Kadani. Rozhodla power-play v prodloužení

Jeho protějšek Jiří Teplý loni dovedl své svěřenky na domácí půdě k senzačnímu vítězství, ale Prostějov disponuje větší silou než v poslední sezoně a zkušený trenér Olomouce si toho byl vědom.

„Když jsme obhájci titulu, nemůžeme brát stříbro jako úspěch. Na druhou stranu v současném stavu nemůžeme být s tímto výsledkem nespokojeni,“ řekl Teplý v rozhovoru pro Českou televizi.

První sada finálového střetnutí v Brně trvala jen 21 minut a Prostějov ji vyhrál třináctibodovým náskokem.

„V první setu jsme to nebyly my. Ony na nás najely. Útoky se jim dařily víc než nám. Nezatlačily jsme servisem a nešla nám ani přihrávka,“ zlobila se olomoucká univerzálka Jana Napolitano Šenková.

Druhý set byl sice o něco vyrovnanější, ale nakonec trval jen o jednu minutu déle.

Prostějovu opět vyšel závěr sady, když Olomouc v krátkém časovém sledu čtyřikrát chybovala na servisu, a svěřenky Miroslava Čady proměnily druhý setbol.

Třetí sada byla ze všech nejvyrovnanější a Olomouc v ní udržovala mírný náskok. V polovině setu si olomoucké hráčky vybojovaly vedení o pět bodů, který se už Prostějovu nepodařilo stáhnout.

Na začátku následujícího setu se ale vše vrátilo do starých kolejí a Prostějov si rychle vybudoval čtyřbodový náskok.

Mírně vedení si favoritky z Prostějova udržovaly až do konce a za stavu 24:18 přišlo šest mečbolů. Hned ten první Prostějov dokázal zásluhou úspěšného bloku Kossániyové proměnit a oslavy mohly začít.

Nová hala. Moderní sportovní hala přímo v centru města, by stoprocentně našla uplatnění. Zatím se však stavět nebude.
Stavba sportovní haly na Vápenici se posouvá, kraj vyslyšel odvolání

Teplý: Nepodařilo se. Byli jsme pod tlakem

Podle kouče Čady byla na jeho hráčkách od úvodu utkání vidět velká touha odčinit loňskou porážku.

„Hned od začátku jsme do toho vstoupili dobře. Družstvo bylo při chutí a ukázalo formu. Pouze kvůli výpadku na rozehrávce jsme se ve třetím setu dostali do vyrovnaného stavu. Ale po většinu utkání jsme byli lepší,“ nepochyboval prostějovský trenér Čada.

Nejlepší hráčkou Prostějova byla vyhlášena Helena Horká, která u posledního finále Českého poháru chyběla.

I tak si ale zkušená hráčka uvědomovala důležitost utkání.

„Nebudeme se nic nalhávat, volejbal se v Prostějově dělá, aby vyhrával všechny trofeje,“ pronesla Horká.

Olomouc naopak kromě třetího setu nedostala od Prostějova příliš mnoho šancí.

„Nepodařilo se. Soupeř byl velmi kvalitní. V prvních dvou setech nás zatlačil servisem. Nebyli jsme schopní si přihrát a byli jsme pod tlakem. Pak jsme hru vyrovnali, ale soupeř si to už vzít nenechal,“ konstatoval Jiří Teplý.

Dvojice prostějovských cyklistů se představila na prestižních závodech v Berlíně