Dá se říci, že mondiál je pro parašutisty něco jako olympiáda pro atlety.

„Parašutistický mondiál znamená, že proběhlo ve stejnou dobu na stejném místě mistrovství světa v parašutismu v odvětvích a disciplínách, která mají svá mistrovství odděleně ve dvouletých cyklech. Mondiál se koná jednou za 4 roky," informoval reprezentační trenér Ivan Hovorka.

V mondiálu se tak představily disciplíny jako skupinové, rychlostní nebo umělecké seskoky. Ve dvou dalších disciplínách byla Česká republika ale vidět nejvíce, a to v přesnosti přistání a v akrobacii ve volném pádu.

Právě v akrobacii získala česká výprava zásluhou Libora Jirouška kov nejcennější, k tomu vytvořil český reprezentant v této disciplíně nový světový rekord.

V kombinaci obou disciplín pak obsadil druhé místo Jiří Gečnuk, jenž také obléká dres prostějovské Dukly. V juniorech se neztratil ani Petr Chládek, jenž pokaždé obsadil osmé místo a celkově skončil na místě sedmém.

Kvalitu české výpravy pak potvrdilo i celkové pořadí družstev. „V konkurenci asi třiceti států jsme skončili druzí, za Rusy a před Němci," řekl reprezentační trenér.

Chicagský triumf byl tak již několikátým úspěchem prostějovského parašutismu, který sbírá každým rokem velké úspěchy, jako například při minulých armádních hrách v Jižní Koreji, kdy Dukla vybojovala v celkovém pořadí týmů první místo.