I přes prohraná finále ale šlo o jeden z nejúspěšnějších juniorských šampionátů za poslední roky. Vůbec poprvé v osmadvacetileté historii turnaje se stalo, aby Češi měli zastoupení v dívčím i chlapeckém finále. České dívky už před turnajem patřily mezi favority, naopak u chlapců byl postup do finále překvapením.

Dívčí družstvo pod vedením kapitána Daniela Filja narazilo v boji o zlato na rivala z Ruska, kterého Češky porazily v letošním finále Mistrovství Evropy. Rusko ale porážku českému týmu v Prostějově vrátilo.

V dramatickém finále musely rozhodnout až čtyřhry. V první dvouhře sice hlavní hvězda domácího družstva Linda Fruhvirtová podlehla Andrejevové 1:2 na sety, druhé utkání ale její kolegyně Linda Noskové vyhrála a srovnala na 1:1. V rozhodující čtyřhře však Fruhvirtová s Noskovou prohrály dvakrát 4:6 a z triumfu se radovalo Rusko.

Čeští chlapci, kteří na své cestě do finále vyřadili nasazené jedničky z Francie, ve finále moc nadějí na úspěch neměli. Favorizovaní Američané rozhodli už po dvouhrách. Bruno Kuzuhara nejprve nadělil Vejšickému dva kanáry a zlato Američanům pak zajistil druhým bodem Viktor Lilov.

Finále dívky:
Rusko – Česko 3:0
Andrejevová – Fruhvirtová 6:4, 3:6, 6:4
Shnaiderová – Nosková 4:6, 2:6
Andrejevová, Shnaiderová – Fruhvirtová, Nosková 6:4, 6:4

Finále chlapci:
USA – Česko 3:0
Kuzuhara – Vejšický 6:0, 6:0
Lilov – Bartoň 6:3, 6:4
Kuzuhara, Wen – Nicod, Vejšický 6:1, 4:6, 10:7