„Licence na turnaj nás stála milion dolarů," prozradil jednatel TK Plus Miroslav Černošek a také přiblížil důvody ke koupi tohoto turnaje: „Důvody byly tři. Za prvé portfolio našich hráček je tak slibné, že turnaj bude velice zajímavý. Za druhé jsme si na tenisové Spartě vyhodnotili, že tým a areál na to mají. Třetím důvodem byla podpora českého tenisového svazu."

Finanční zázemí turnaje chce Miroslav Černošek pokrýt většinou ze soukromých peněz, zároveň však jedná s Ministerstvem školství.

„Nyní jednáme se státem o podpoře. Věřím, že to může být dlouhodobá záležitost. Rádi bychom stabilizovali mužský turnaj v Prostějově a ženský v Praze," dodal Miroslav Černošek.

Nový turnaj nazvaný Sparta Prague Open se odehraje na přelomu dubna a května.

„Termín v sedmnáctém týdnu se nám moc zamlouval, protože ostatní termíny byly před Roland Garos nebo US Open. V dubnu se trošičku obáváme počasí, ale snad se to zvládne," doufá ředitelka turnaje Petra Černošková.

Ta také nastínila účast tenistek.

„Mluvili jsme s českými hráčkami a všechny mají zájem se tohoto turnaje účastnit. Co se týká jedničky, tak víme, že v prvním ročníku Petra Kvitová hrát nemůže. WTA má pro hráčky první desítky pevně daná pravidla. Nicméně s Petrou počítáme na rok 2016. Počítáme se jmény jako Šafářová, Plíšková, Koukalová či Smítková," dodala Černošková.