Fanouškům bílého sportu se během tohoto týdne ukážou například někdejší světová trojka Chorvat Ivan Ljubičič, oba nejlepší čeští tenisté Štěpánek s Berdychem nebo Rus Igor Andrejev. A nejmocnějšího sportovního manažera v Česku Miroslava Černoška přivážet velké osobnosti světového sportu evidentně baví.

„Kvalita startovního pole je dokonce vyšší, než byla na podstatně větších turnajích v Kitzbühelu nebo v Mnichově,“ říká jednatel pořadatelské agentury TK plus o obsazení letošního ročníku prostějovského UniCredit Czech Open.

Czech Open odstartoval, to bývá pro celý pořadatelský tým vždy oddechnutí. Je tomu tak i u vás?

Určitě ano. Ale na druhé straně si myslím, že tento 16. ročník je nejlepším turnajem historie. Kvalita startovního pole je dokonce vyšší, než byla na podstatně větších turnajích v Kitzbühelu nebo v Mnichově. Prvním třem nasazeným hráčům patří v žebříčku ATP 19., 20. a 27. příčka (Štěpánek, Berdych a Andrejev, pozn. aut.). To je neuvěřitelné.

Divoké karty se letos hodně povedly.

Vždy to závisí na tom, jak to dopadne v Paříži. Člověk je v schizofrenní situaci. Nepřeje si porážky českých nebo dokonce prostějovských hráčů, ale když už nastanou, tak je rád, že se s nimi dohodne, aby startovali, tam kde chceme.

Jak moc bylo obtížné domluvit se třeba s Tomášem Berdychem, který se potýkal se zraněním?

Je pravda, že s Tomášem ta diskuse byla o něco náročnější než s Radkem Štěpánkem. S tím jsme se dohodli, že pokud ve Francii prohraje během prvních třech kol, tak Prostějov bude hrát určitě. S Tomášem jsme se dohodli, že pokud prohraje v prvním kole, tak asi bude hrát. Kdyby vypadl později, tak by zřejmě nehrál. Vzhledem k tomu, že po tom zranění mu chyběla trochu kondička, tak odjel do Tater. Ale naše dohoda platí, přijede sem. Myslím, že v tomto směru je Tomáš velice korektní kluk.

Vyšli vám všichni hráči, které jste chtěli, nebo tam ještě byly nějaké rezervy?

Rezervu jsme tam samozřejmě měli. Zrovnav nedělivolal Tipsarevič a ptal se, jestli může hrát a chtěl úterní start. Ale Tipsarevič byl jako náhradník. Naše největší želízka na volné karty byli Štěpánek, Berdych a Andrejev. A to nám vyšlo. Pak jsme za každou cenu chtěli, aby hrál v době přihlášky 54. hráč světa Ljubičič. Takže nám vyšlo všechno. To se stane málokdy.

Ljubičič je bývalá světová trojka, zřejmě asi největší lákadlo turnaje.

Už to asi o moc lépe ani nejde. Jednu kartu pro Janowicze jsme vyměnili kvůli prostějovským hráčům, aby mohli startovat na juniorských turnajích v Polsku. Tím pádem ty tři karty byly víceméně určené.

Osmnáctiletý Polák Jerzy Janowicz vyhrál jeden z turnajů Czech Future, když porazil prostějovského Tabaru. Je to velký talent?

My si myslíme, že je to velmi šikovný hráč. Sledujeme i to, jak se připravuje v Prostějově a že by v nějakém časovém horizontu mohl být posilou našeho prostějovského týmu.

První den proběhl ve znamení deště, ale vypadá to, že počasí se umoudřilo.

Díval jsem se, jaký krásný modrásek panuje v Paříži. Věřím, že k nám nebude příroda tak macešská, aby nám sluníčko taky nezasvítilo.