„V sehranosti máme ještě určité rezervy,“ přiznává trenér prostějovských volejbalistek Miroslav Čada.

Ten se ale neobává, že by jeho tým měl být výkonnostně slabší než loni.

„Myslím, že jsme silnější,“ usmívá se Čada.

Tým VK Modřanská Prostějov přes léto významně obměnil kádr. Jste spokojen s hráčkami, které máte k dispozici pro nadcházející sezonu?
Myslím, že v letošní sezoně se můžeme těšit na kvalitní hráčky. Přišly opravdu playerky, které v Evropě něco znamenají. Ať už to jsou Velikiy, Artmenko, Lipicer a myslím, že úspěšná bude i mladá Hrončeková. Tým je podle našeho názoru poskládán dobře a teď už jen, aby se to projevilo na výsledcích.

Na tiskové konferenci jste představili Tatinu Artmenko, bude to výrazná posila?
Od Tatiany Artmenko si slibujeme především sílu v útoku. Je to hráčka, která je schopna se prosadit na dvojblok a to považujeme za její největší přednost.

V týmu máte dvě hráčky izraelské národnosti. Původem jsou ale ze zemí bývalého Sovětského svazu.
Artmenko je původem Ukrajinka a Anna Velikiy je zase Uzbeška. Jsou to hráčky, které jsou zvyklé tvrdě trénovat a jsou hodně talentované. Myslím, že budou pro tým velkým přínosem.

Jak proběhlo zařazení do týmu Milady Spalové-Bergrové, která zatím pokračuje ve volejbalové kariéře?
Milada Spalová přišla k týmu o něco později, ale mohu říct, že to opravdu nebylo vidět. Je to zase ta loňská opora a potvrzuje tu vysokou výkonnost.

Máte ještě v týmu nějaké rezervy před startem Středoevropské li­gy?
Určité rezervy máme v sehranosti týmu. Je to i tím, že nahrávačka Nováková se k družstvu připojila o něco později. Ta doba byla krátká, takže si slibujeme, že na sehranosti zapracujeme a bude to lepší.

Věříte, že tým, který máte letos k dispozici, je silnější než ten loňský?
Já myslím, že ano. (úsměv)

Miroslav Mazal