Na druhý pokus uspěly favorizované prostějovské volejbalistky v boji o extraligový titul. Po loňském překvapivém semifinálovém vyřazení od Olomouce tentokrát vítěz základní části nezaváhal a ve finále si poradil s KP Brno 3:1 na zápasy.

Rozhodující čtvrté utkání na brněnské palubovce bylo zcela v režii favorita. Hanačky za hodinu vyhrály 3:0 a mohly slavit.

„Soupeřky jsme přehráli zcela jednoznačně v útoku i obraně,“ řekl prostějovský kouč Miroslav Čada, který dosáhl již na šestý domácí titul. Předchozích pět získal právě na brněnské lavičce.

Prostějovanky byly lepší ve všech činnostech

Také domácí kouč Ondřej Marek musel přiznat, že jeho tým ve středu neměl šanci.

„Prostějov byl lepší ve všech činnostech. Hrál jako na začátku sezony, kdy nám nedal vůbec šanci,“ poznamenal Marek.

Výkon prostějovského týmu ve finálové sérii gradoval.

„Ve čtvrtém zápase jsme zahráli nejlépe. Brno ale bojovalo, co mohlo,“ uznal snahu soupeře.

Naopak Královopolanky na začátku série naznačily, že by finále nemuselo být zcela jednoznačné, ale postupně jejich nadšený výkon slábl.

Brněnské hráčkyhůře podávaly

„Výkonostně jsme šli dolů. Hůře jsme podávali, byli jsme málo důrazní v útoku. Prostějovu se navíc podařilo ubránit Mikyskovou, se kterou měl soupeř v prvních dvou zápasech velké problémy,“ všiml si Marek.

Až do středečního utkání ve finálové sérii vždy uspěl domácí tým. Tentokrát se však výhoda vlastní palubovky nijak neprojevila.

„Jsem rád, že jsme rozhodli už v Brně a nemuseli jsme ještě jednou hrát v Prostějově,“ oddechl si Čada.

Prostějovké volejbalistky tak završily vydařenou sezonu. Mimo extraligového titulu dokázaly Hanačky vyhrát Český i Československý pohár a neztratily se ani v prestižní Lize mistrů.