„Bylo to hodně narychlo. Já jsem se chtěl trochu ušetřit, protože mě trochu začala trápit noha, a tak jsem dnes vynechal singly. Ale pak to dopadlo takhle,“ smál se po vítězném zápase Berdych, který společně s Andrejem Golubevem vybojovali ve čtyřhře rozhodující bod.

Kdy jste se vlastně dozvěděl, že budete ještě v pátek hrát?
Už jsem byl doma na masáži a volal mi pan Navrátil. Takže jsem narychlo přijel a šel jsem se jenom rozehrát. Bylo to hodně velké zpestření dnešního dne. (usmívá se)

Co vám kapitán týmu Navrátil řekl do telefonu? Že je váš příjezd hodně potřebný?
Ne, tak žhavé to nebylo. Spíš jsme rozumně probrali situaci. Já jsem mohl hrát i toho singla, ale jde o to nepodcenit to, být ready na sobotu a hlavně na začátek nové sezony. Z tohoto ohledu jsem to chtěl trochu pošetřit, ale když to vypadalo tak, jak to vypadalo, proč bych nepomohl.

Byli jste pod tlakem, že musíte udělat rozhodující bod?
My jsme nastupovali, když ještě kluci vedle neměli dohráno, takže jsme to tak nebrali. Oni ale dohráli trochu dřív, takže jsme vlastně ten rozhodující bod hráli, ale bylo to v pohodě a zvládli jsme to bez problému.

S Golubevem jste spolu již někdy čtyřhru uhráli?
Ne, vůbec. Já jsem proti němu akorát hrál párkrát singla. Tady jsme se potkali až na dvorci a akorát jsme se stihli dohodnout, kdo kde bude hrát, kdo kde hraje radši. Ale v tom je ta obrovská výhoda singlistů, že si to dokáží zahrát, jak sami potřebují. Dobře se doplní, a tak není třeba žádného dlouhého sehrávání. Když jsou dva singlisti dobří, tak s tím není problém.

Miroslav Mazal