Jaký to byl pocit doskákat si pro pohár vicemistrů Mattoni NBL?

Bylo to super. Zvlášť poté sezoně, která nebyla jednoduchá. Je to opravdu úžasný pocit. Škoda jen, že jsem si pro něj nemohl přijít po dvou nohách. Ale zas tak to nevadí. Teď je vše smazáno a jsme rádi, že jsme získali druhé místo.

Říká se konec dobrý, všechno dobré. Platí to i u vás?

Stoprocentně budou na tuto sezonu dobré vzpomínky. Pro mě to bylo letos nejvydřenější finále. Potom co nás všechno potkalo. Ať už po stránce ekonomické nebo zdravotní, tak si myslím, že stříbro je fantastický úspěch pro nás i pro Prostějov.

Od poloviny série s Ostravou jste seděl na lavičce se zraněním. Jak jste to prožíval?

Určitě to bylo nepříjemné, protože semifinálová série byla opravdu těžká a kluků bylo málo. Pro každého hráče je hrozné, když nemůže svému týmu pomoct a musí vše sledovat z lavičky. Naštěstí vše dobře dopadlo a finále už bylo třešničkou na dortu. Můžu přiznat, že jsme nečekali vyrovnanou sérii s Nymburkem nebo, že bychom je dokonce v naší sestavě trápili. Každopádně to nemohlo pokazit náš dojem z letošní sezony.

Poslední zapas jste si už užíval?

Ano, ve středu to bylo fajn. Věděli jsme, že je konec. Pro nás to byl bonbonek, příjemné zakončení sezony.

Je konec, cítíte úlevu?

Velká úleva. Tento ročník byl velmi náročný. V průběhu sezony nebylo nic jednoduchého. Opravdu se tady rozhodovalo o tom jestli budeme pokračovat nebo jestli končíme. Poté přišly zdravotní potíže.Skutečně jsme si finále vydřeli, nic jsme neměli zadarmo. Už první kolo s Levicemi bylo obrovsky náročné. kdybychom v obou sériích neměli výhodu domácího prostředí, bůhví jak by to dopadlo. Všechno na pět zápasů, ale zvládli jsme to.