„Věřím, že nová trenérská volba mi přinese pozitiva do mojí další kariéry," prohlásil aktuálně 66. hráč světového žebříčku, který si formu otestoval v úterním zápase tenisové extraligy.

Proti Janu Mertlovi jste odehrál první zápas po pauze, přinesl vám i přes porážku nějaké poznatky, jak na tom jste?

Teď mám nového trenéra, takže se snažíme zaměřit na určité věci, které jsme zkoušeli i v dnešním zápase. Člověk si na to musí trošičku zvyknout a musí sladit svoji hru s tím novým. Já se snažím to brát pozitivně, každý zápas před sezonou je skvělý a já věřím, že další zápas už bude třeba vítězný.

Jaké nejvýraznější změny na vaší hře by měla přinést spolupráce s koučem Ladislavem Simonem?

Určitě hrát agresivnější tenis a víc se tlačit na síť, využívat svoje hlavní přednosti.

Uvažoval jste o změně trenérského týmu dlouho, nebo to vyplynulo až po sezoně?

Uvažoval jsem nad tím delší dobu, že bych něco měl asi změnit, protože sezona nebyla špatná, ale byly tam věci, které mi úplně neseděly a se kterými jsem nesouhlasil. Rozhodl jsem se takhle a věřím, že nová trenérská volba mi přinese pozitiva do mojí další kariéry.

Závěr uplynulé sezony vám až tolik nevyšel. Bylo to způsobené právě tímto uvažováním nad trenérskou změnou?

Já už bych se v tom nějak dál asi nepatlal. Skončilo to, jak to skončilo, sezonu jsem ukončil na 66. místě žebříčku, což si myslím, že je OK. Ambice jsem měl vyšší, ale tak to je a je potřeba to hodit za hlavu a teď se soustředit na nadcházející sezonu, která bude důležitá. A já věřím, že bude úspěšná.

Máte stanoveny konkrétní cíle pro novou sezonu, která se kvapem blíží?

Asi hrát dobrý tenis (usměje se). Ale myslím, že když budu na sobě tvrdě makat, ještě víc, než jsem makal dřív, a sednou si všechny věci, které chceme, aby se zlepšily, tak si myslím, že tam ten posun určitě bude. Věřím tomu.

Pro vás bude důležité předvádět dobré výkony na grandslamech. Na Australian Open jste loni vypadl hned v prvním kole s Andersonem, takže se v případě postupu do dalších kol můžete v žebříčku posunout výše již zkraje sezony. Půjdete do toho s tímto vědomím?

Každopádně, já na turnaje nejezdím prohrát v prvním kole. Ambice mám vždy vysoké a každý zápas chci vyhrát. Do Austrálie pojedu s tím, že tam předvedu skvělý výkon a že určitě uhraji nějaký dobrý výsledek.