Zúčastnění startovali v půl deváté od dopravního hřiště na deseti kilometrovou trasu. „Vypadá to na zhruba sto třicet účastníků,“ pochvalovali si organizátoři hojnou účast.

Bruslaři měli zajištěný i doprovod pro bezpečný průběh celé akce. „Celou kolonu povede policejní auto. Pojede s námi i sanitka a auto s hudebním doprovodem,“ uvedl jeden z organizátorů akce Filip Burka. S ostatními členy týmu v reflexním oblečení zastavovali dopravu na důležitých místech.

„Pro ty, co nemají ochranné prvky, máme nachystáno několik přileb,“ řekl. „Zúčastnit se lidé mohli i na koloběžce, které zde také půjčujeme,“ potvrdil, že akce není výlučně jen pro bruslaře.

Trasa zůstala stejná jako předchozí ročníky. „Od dopravního hřiště pojedeme k nemocnici, poté směrem na Brněnskou ulici, přes Wolkerovu a Olomouckou až ke škole E. Valenty,“ vysvětlil Burka.

„Účastním se každý rok a vždy si to užiji. Počasí nám vyšlo skvěle a jelo se mi parádně,“ uvedl bruslař Martin, který ocenil i práci pořadatelů.

Jízdy se zúčastnili i ti nejmenší. „Tam, kde jsou rovné silnice, se mi jelo dobře. Jízda byla na mě krátká,“ zhodnotila noční projížďku pětiletá Nella.

Organizátoři hodlají v tradici pokračovat. „Určitě budeme pokračovat i další roky. Celý tým baví tyto akce pořádat,“ dodal Burka. (her)