Jezdec z Jesence, který závodí se speciálem Škoda 130 RS, věřil v prvenství v letošním seriálu LIQUI MOLY RALLYSPRINT SERIE.

„Pro to, abychom skončili celkově na prvním místě, nám stačilo soutěž pouze dokončit mezi třemi nejlepšími, ovšem ulomená poloosa nás v tomto boji vyřadila už na druhé rychlostní zkoušce Bedřichov - Stříbrné Hory,“ smutnil Roman Burget.

Ten musel z výborně rozjeté soutěže odstoupit z druhého místa, což bylo velké zklamání.

„Na tuto soutěž jsme se velmi těšili a byli jsme na ni velmi dobře připravení, čemuž nasvědčoval i zajetý čas hned v úvodní rychlostní zkoušce Libina - Třemešek. Bohužel jsme se tímto propadli až na třetí příčku průběžného pořadí a další naději, že bychom mohli zpět bojovat na posledním podniku ve Vsetíně, nám vzalo vládní nařízení, které tuto soutěž bohužel definitivně zrušilo,“ vysvětloval Burget, proč naděje na nápravu vyhasly.

Ambice měl přitom Roman Burget vzhledem k nadějně rozjetému seriálu jen ty nejvyšší.

Roman Burget se svojí škodovkou dál vede průběžné pořadí ve své závodní třídě.
Fotbalový gólman z Jesence válí i v rally. Se škodovkou stotřicítkou

„Výsledek mrzí o to víc, že jsme od začátku sezony až doposud drželi vedení a podávali naprosto konstantní výkony,“ prohlásil Burget.

„Na druhou stranu si vážíme i této bronzové příčky, jelikož rally je nevyzpytatelný sport s mnoha proměnnými. Vzhledem k průběhu a vývoji sezony má ale tato třetí příčka trpčí příchuť.“

„Do konce roku máme v plánu se zúčastnit, pokud to situace ohledně opatření dovolí, ještě Pražského rallysprintu a Slušovické Mikulášské exhibice, které jsou volnými podniky,“ dodává Roman Burget.

V příštím roce bude jeho cíl konečně triumfovat v celém seriálu.