„Tyhle kousky ve stylu Harlem Globetrotters mám rád. Jsem na to vybaven výškou i skokansky, spoluhráči s tím počítají a já tuhle akrobacii dělám rád pro fanoušky i celou ligu, protože to je určitě dobrá věc," neskrýval Brett Roseboro svůj zápal.

Své vzory má pak Robero v NBA, a to DeAndreho Jordana nebo Blakea Griffina, kteří nemají žádný problém ani s alley-oopy (zasmečování po zachycení přihrávky ve vzduchu pozn. red.) jednoruč.

„Já jsem takových smečí v téhle sezoně předvedl už celou řadu. Někdy se míč chytá do obou rukou i hůř, když třeba přihrávka není tak přesná, a zarvat míč do koše jednoruč je tak praktičtější," vysvětloval nadaný Američan.

Jen v prosinci předvedl Roseboro alley – oopy v pěti ze sedmi utkání. Přihrávky pro Roseborovy parádičky pak rozdává Radovan Kouřil. „Pořád se v tom zlepšujeme, při tréninku i v zápasech se s ním pořád domlouvám. Sleduju, jak mě brání můj obránce, a podle toho se řídím. Kouřil mě hledá nad košem, protože já jsem tam jako doma. Mám rád pick-and-rolly a klukům říkám, aby mě kolem obruče co nejvíc zásobovali," popisuje svou práci Brett Roseboro