Jendou z nich bude i rodilá Brazilka a kapitánka mistrovských volejbalistek Prostějova Solange Soares.

„Hned jak to půjde, seberu synovce a na nějaký zápas se půjdeme podívat. Myslím si, že to pro ně bude krásný zážitek, který se už nemusí v jejich životě opakovat. Budeme se snažit užívat si atmosféru, která bude určitě skvělá," těší se na souboje nejlepších fotbalistů známá volejbalistka.

Kapitánka prostějovských volejbalistek Solange SoaresKapitánka českých mistryň také přiznala, jak hluboký mají Brazilci vztah k fotbalu a co pro ně vlastně mistrovství světa znamená:

„V Brazílii je obrovsky silnývztah lidí k fotbalu. Přivést do ní nejdůležitější turnaj na světě, to je jako dát někomu dárek, o kterém snil celý život."

Sama Soares se na turnaj těší, také protože se v Brazílii setká se svými známými.

Mezi její nejslavnější spolužáky patří fotbalové legendy Ronaldo a Ronaldinho.

„S oběma jsem studovala, to je pravda. Ronaldo ale musel školu skoro vynechat kvůli fotbalu a všech věcí, které k tomu patřily. A nakonec ukázal, že udělal dobře," smála se Soares a vzpomněla i Ronaldinha:

„Je to zlatý kluk. Nyní hraje za Atletico Mineiro, klub mého města. Máme spolu docela hodně společných známých a kamarádů. Bohužel jsme oba dost zaneprázdnění a vidíme se jen sporadicky. Nemáme moc příležitostí pokecat. Třeba teď při nějakém zápase dáme sraz i s našimi známými a společně se podíváme na nějaký duel."

Snad budou lístky

Dlouholetou ikonu hanáckého volejbalu momentálně trápí jen lístky na zápasy.

„Doufám, že ještě bude dost lístků, abychom se i my mohli jít podívat a užít si tuto událost," přeje si Brazilka z Hané.

Na stadionu v jejím rodném městě Belo Horizonte se odehraje šest zápasů mistrovství světa. Nejprve čtyři duely základních skupin Kolumbie – Řecko, Belgie – Alžírsko, Argentina – Irán, Kostarika –Anglie a poté jedno osmifinále a jedno semifinále.