Začátek druhé poloviny sezony 2007/08 se přiblížil boxerům BC DTJ Prostějov. Po úvodní půli extraligy mužů drží stříbrnou pozici, na níž by rádi vydrželi až do konce základní části. To by totiž znamenalo vytoužený postup do finále nejvyšší české soutěže.

„Pokud se klukům vyhnou vážnější zdravotní problémy, zvládnou klíčový duel v Děčíně a budou mít trochu nezbytného štěstí, může se to povést. Navzdory tomu, že extraliga je letos strašně kvalitní a vyrovnaná,“ uvažoval trenér prostějovských rohovníků Radoslav Křížek.

Ve své řeči zmínil veledůležité utkání v ringu společenství Most/Děčín, jímž Hanáci 27. ledna vstoupí do odvetné části sezony. „Abychom udrželi reálnou šanci na finále, nesmíme na severu Čech po domácí prohře s tímto soupeřem podlehnout. Pojedeme tam minimálně pro remízu,“ plánoval Křížek.
Ještě v závěru minulého kalendářního roku absolvovali jeho svěřenci přípravné zápasy v Galantě, Győru a Bratislavě, čtyři borci (dva muži + dva dorostenci) si zajeli k mezinárodnímu turnaji do Dánska. „Na svátky chlapi dostali volno, přípravu jsme znovu zahájili po novém roce. Sice nás trápí drobnější zranění a různá nachlazení, ale na příští víkend budeme dobře nachystaní,“ ujistil kouč BC DTJ.

V rukávu navíc schovává jedno trumfové eso. „S Ústím nad Labem jednáme o přestupu jejich opory Františka Fábera k nám. Franta už podepsal přestupní lístky, teď se ještě musíme domluvit s vedením ústeckého klubu. Uvidíme, jak to dopadne,“ odtušil Křížek.

Los boxerů BC DTJ Prostějov ve zbytku základní části extraligy: 27. ledna venku Most/Děčín, 3. února doma České Budějovice, 17. února venku Ústí nad Labem, 2. března doma Ostrava.