Ostrava – BC DTJ Prostějov 8:10

Výsledky jednotlivých vah: do 54 kg Chačaturjan 2:0 bez boje (neměl soupeře), do 57 kg Barák – Dunka 0:2 na body, do 60 kg Gorecki – Duraj 0:2 na body, do 64 kg Szot – Balog 2:0 na body, do 69 kg Hlavačka – Němeček 2:0 na body, do 75 kg Herman – Plachetka 0:2 na body, do 81 kg Špringl – Novotný 0:2 na body, do 91 kg Pekárek – Míček 2:0 na body, nad 91 kg Sliz – Bence 0:2 na body.

Po nedávném skalpu mistrovského Ústí nad Labem připsali Hanáci na své konto další hodnotný počin, ačkoliv se museli obejít bez čtyř opor. „Ze zdravotních důvodů chyběli Oltványi, Kalucza, Besaljan a Pírek. Ostatní kluci však dali do těžkého zápasu maximum a díky kvalitním výkonům urvali strašně cenný triumf,“ radoval se trenér BC DTJ Radoslav Křížek.

Ostravský duel označil za naprosto vyrovnanou bitvu vysoké extraligové úrovně. „Atmosféra byla suprová hlavně zásluhou našich fantastických fanoušků, kteří nám tradičně moc pomohli a možná byli rozhodujícím jazýčkem na výsledkových vahách. Díky bouřlivým příznivcům měli chlapci v podstatě domácí prostředí a vyhecovali se k perfektní kolektivní práci znamenající vítězství. Díky tomu držíme reálnou šanci na postup do finále,“ pochvaloval si spokojený Radoslav Křížek.

V letošním kalendářním roce se už prostějovští boxeři do elitní týmové soutěže nezapojí (v 5. kole mají 16. prosince volný los), čekají je pouze turnaje v Bratislavě a maďarském Győru.