S mnoha problémy se v letošním ročníku museli potýkat boxeři z Hané. Nakonec je však překonali a urvali „alespoň“ extraligový bronz.

Prostějov – Budějovice 12:6
Výsledky jednotlivých vah: do 54 kg hostující Kořínek 0:2 bez boje (neměl soupeře), do 57 kg Dunka – Stejspal 2:0 na body, do 60 kg Duraj – Chamatov 2:0 na body, do 64 kg Balog – Zahradník 2:0 na body, do 69 kg Němeček – Havel 2:0 na body, do 75 kg Plachetka – Vodárek 2:0 na body, do 81 kg Hubáček – Bursa 0:2 r.s.c. ve 2. kole, do 91 kg Darmos – Batěk 2:0 na body, nad 91 kg Vystavěl – Housar 0:2 vzdáním ve 2. kole.


Nadmíru důležitý zápas s Jihočechy domácí rozhodli ve svých tradičně silných nižších vahách. Čtyřiapadesátku sice neobsadili a prohrávali 0:2, dalších pět kategorií však naprosto ovládli a otočili na rozhodujících 10:2.
„Skvěle zaboxovali především Balog proti Zahradníkovi a Plachetka proti Vodárkovi, který už porazil hodně kvalitní boxery. Právě Plachetkův souboj byl přitom rozhodující pro naše cenné vítězství,“ radoval se trenér BC DTJ Radoslav Křížek.

Ve vyšších váhových kategoriích přidala ještě jeden dílčí úspěch maďarská posila Darmos, jež ve strhující řeži udolala Batěka. „Klíčový duel s Budějovicemi zvládli chlapi výtečně. Díky tomu máme z letošní extraligy bronzovou medaili a to za daných okolností považuji za úspěch. Na víc jsme kvůli spoustě komplikací neměli, i když původně jsme chtěli útočit na titul. Nakonec třetí místo bereme všemi deseti a klukům za něj děkujeme. Osvědčili bojovnost i obětavost,“ zdůraznil Křížek.