„Horkotěžko dáváme dohromady dostatečně silnou sestavu. Maďarské posily opět nepřijedou, někteří kluci mají zdravotní problémy a Balogovi se narodila dcera, takže už dva dny nebyl na tréninku. Musíme se s komplikacemi vyrovnat a velice důležité utkání zvládnout,“ burcoval trenér rohovníků Prostějova Radoslav Křížek.

Pokud by jeho svěřenci proti Jihočechům neuspěli, měli by k zisku extraligového bronzu ještě jeden pokus o příštím víkendu. „To jedeme k závěrečnému duelu do Děčína, ale tam už chceme cestovat s medailí v kapse. Všichni víme, jak to v boxu chodí a zvlášť pro nás bude zvítězit venku hodně těžké. Takže všechno směřujeme k domácímu rozhodnutí,“ řekl Křížek.

Před týdnem bojovali čtyři borci BC DTJ na silně obsazeném mezinárodním turnaji Velká cena Ústí nad Labem. „Dunka, Besaljan a

Kubíček tam vypadli hned v prvním kole, pouze Balog dokázal jedno střetnutí vyhrát a tím vybojovat třetí místo. Celkově se ukázalo, že ani solidní výkony na velice kvalitní zahraniční soupeře nestačí. Chlapci prostě musí ještě víc makat, aby se dostali na jejich úroveň,“ zamyslel se Křížek.