Do sobotního zápolení nastupovala prostějovská boxerská rezerva s dvoubodovým mankem. Ve váhové kategorii do 57 kg se trenéru Radoslavu Křížkovi nepodařilo proti plzeňskému Kořínkovi nikoho postavit. I přesto ve všech vyrovnaných zápasech prostějovští borci dokázali zvítězit.

„Jsem na kluky skutečně hrdý. Jejich výkon byl perfektní. Plzeň si přivezla borce, kteří pravidelně nastupují v extralize, přesto jsme si s nimi dokázali poradit, “ radoval se po skončených zápasech trenér prostějovských boxerů Radoslav Křížek.

Cestu ke dvěma bodům měl zřejmě nejtěžší Marek Bosý, který narazil na odhodlaného Zahradníka. Ten mu svou pohyblivostí dělal v úvodu střetnutí velké problémy. Zásluhou náhlých výpadů a rychlé levačky přibývaly body především na kontě plzeňského boxera. Dělo se tak až do konce druhého kola, kdy zčistajasna zaúřadoval rázný pravý hák Marka Bosého, který nastartoval zvrat v utkání.

V následujících dvou, velice pohledných kolech se mezi oběma soupeři rozpoutala strhující bitva plná neustálých ataků, v níž se Zahradník opakovaně nestíhal dostatečně krýt a inkasoval od prostějovského boxera několik přesných úderů, které v celkovém součtu zapříčinily jeho porážku na body.
„Kromě toho co předvedl Marek Bosý, si nejvíc cením výkonu Plachetky. Plzeňský Stach totiž patří k vůbec nejlepším boxerům v republice,“ pochválil svého mladého svěřence Křížek.

Zajímavé bylo rovněž střetnutí mezi podsaditým Richtrem a vytáhlým Havlem. Dokud se plzeňskému boxeru dařilo udržet našeho borce dál od těla, měl zaděláno na dobrý výsledek.

Zkušený Richtr však brzy pochopil, že musí více útočit a dostat se i přes Havlovy dlouhé paže ke svému soupeři co nejblíže. Pouze tak mohl uspět, což se mu nakonec i podařilo. A tak navzdory vážným finančním problémům předvedli prostějovští boxeři velkou fyzickou, ale i morální sílu a potvrdili tak své výsadní postavení v první lize.

„Jedná se o úspěch jako hrom,“ netajil se svým oprávněným nadšením trenér Radoslav Křížek.

Výsledky jednotlivých váhových kategorií: do 54 kg: Šerban- Shachaldaiby 2:0, do 60 kg: Richtr- Havel 2:0, do 75 kg: Plachetka- Stach 2:0, do 81 kg: Hybáček- Novák 2:0, do 91 kg: Palián- Batěk 2:0