Na mistrovství Evropy juniorů, které se uskuteční ve druhé polovině srpna v Polsku, pojedou dva mladí prostějovští borci, Miroslav Šerban a Marek Chmela. První jmenovaný bude soutěžit mezi soupeři ve váhové kategorii do 60 kg, druhý do 91 kg.

Zářijového mistrovství světa dospělých v italském Miláně se zúčastní z DTJ Prostějov ve váze do 75 kg Vardan Besaljan a do 81 kg Petr Novotný.

Oba junioři absolvovali soustředění v Harrachově a nyní pojedou ještě do Ruska, Novotný se připravoval tři týdny v Rusku, Besaljan v Harrachově a nyní pojedou oba s juniory ještě do Ruska.

Boxery čeká i Středoevropská interliga

Prostějovští boxeři absolvují jako mistři České republiky ze sezony 2007-2008 ještě i Středoevropskou interligu 2009 s celky z Maďarska, Polska, Slovenska, Kosova a Rakouska.

„Ve zbývajících měsících tohoto roku proběhne druhá polovina soutěže, termíny odvetných utkání budou stanoveny s přihlédnutím k termínům extraligových zápasů, které jsou pro nás prvořadé,“ zdůraznil kouč Radoslav Křížek a upřesnil své představy z pohledu nutnosti posílení prostějovského extraligového kolektivu.

Důležitéje mít širší kádr

„Přestupy boxerů mohou kluby hlásit před zahájením extraligového ročníku 2009-2010 až do 6. září. Mělo by se jednat o dvě, případně tři posily, zatím nemohu být konkrétní. Jednáme a dolaďujeme přestupové podmínky, jsou to Češi. Dále prodlužujeme hostování s maďarskými borci, v jednáme i v Polsku a na Slovensku.

Je třeba aby byl kádr širší, nechtěl bych, abychom měli potíže se sestavou v případě nemoci či zranění našich borců. Spolupráce s olomouckým boxem zdárně pokračuje, máme i nadále zájem o Mária Baláže i Pavla Polakoviče. Na trénincích mně pomáhá asistent Oldřich Dvorský i kapitán mužstva Petr Novotný, o naši boxerskou mládež se stále stará Karel Menyház,“ upřesňuje kouč Křížek.

Na mistrovství Evropy juniorů, které se uskuteční ve druhé polovině srpna v Polsku, pojedou dva mladí prostějovští borci, Miroslav Šerban a Marek Chmela. První jmenovaný bude soutěžit mezi soupeři ve váhové kategorii do 60 kg, druhý do 91 kg.

Baseljan a Novotný pojedou na MS do Milána

Zářijového mistrovství světa dospělých v italském Miláně se zúčastní z DTJ Prostějov ve váze do 75 kg Vardan Besaljan a do 81 kg Petr Novotný. Oba junioři absolvovali soustředění v Harrachově a nyní pojedou ještě do Ruska, Novotný se připravoval tři týdny v Rusku, Besaljan v Harrachově a nyní pojedou oba s juniory ještě do Ruska.

VLASTIMIL KADLEC