Konečný výsledek byl nečekaně jednoznačný. A to si dva body Severočeši připsali jen proto, že Hanáci neobsadili váhovou kategorii do 54 kg. „Neprohráli jsme žádný zápas, to je radost jako hrom! Neskutečný úspěch. Nepočítal jsem s tím,“ zářil trenér BC DTJ Prostějov Radoslav Křížek.

V zaplněném sále Společenského domu bylo pořádně horko. I přesto, že domácí boxeři zvládli všechna utkání, většinu jim přiřkli rozhodčí na body. Až na kategorii do 64 respektive 81 kilogramů. V nich nejprve rohovník z Olomouce Josef Duraj sestřelil v prvním kole Uherka, a Plachetka potřeboval o kolo víc v bitvě s Zhykyshienem. „Byla tam dobře docela jedna mířená rána, pak schoval a dostal další. Byl počítaný. Rozhodčí rozhodl, že bude lepší to ukončit,“ popsal rozhodující direkt Duraj. „Byly to vyrovnané zápasy na body. Kluci se na to velice dobře připravovali. Trénovali dvakrát denně,“ podotýká Křížek.

Jeho svěřencům nyní k oprášení zlaté vzpomínky z roku 1962 stačí vyhrát odvetu za čtrnáct dní v Ústí, nebo přidat druhý bod případně opět doma. „Tam bude boxovat klidní, ale bude to určitě o hodně těžší doma. Pokusíme se to ale rozhodnout tam,“ dodává.

Prostějov – Ústí nad Labem 16:2.

Do 54 kg: neobsazeno Prostějovem 0:2, 57kg: Dunka – Dydi 2:0, 60 kg: Balog – Lazok 2:0, 64 kg: Duraj – Uherek 2:0, 69 kg: Baczkai – Chládek 2:0, 75 kg: Besaljan – Bezvoda 2:0, 81 kg: Plachetka – Zhykyshien 2:0, 90 kg: Novotný – Krejčí 2:0, nad 90 kg: Bence – Průša 2:0.