A dokonce česko-slovenská, protože pouhé tři české celky doplní ještě slovenská Dubnica nad Váhom. BC DTJ Prostějov bude obhajovat mistrovský titul České republiky ze soutěžního ročníku 2012 – 2013, zbývajícími českými účastníky soutěže budou celky Big Board Praha a Chimera Plzeň. Není nezajímavá skutečnost, že slovenská Dubnica nad Váhom spojila své síly se zlínským oddílem boxu. Víc podrobností vyplynulo z našeho rozhovoru s Pavlem Dudou, překvapil nás sdělením, že ve funkci hlavního trenéra už u prostějovských borců působit nebude…

Co je nyní v DTJ Prostějov nového?
Prostějovský tým jako hlavní trenér už nepovedu, i to je jedna ze stěžejních změn v prostějovském oddílu boxu. Petr Novotný, který byl léta velmi platným borcem prostějovského celku, a také kapitánem mužstva, se rozhodl ukončit svou bohatou boxerskou závodní kariéru, a to z několika důvodů. Zejména usoudil, že dosáhl věku, který řekl – už dost - a přenechává své místo mladším. Pro prostějovský tým je to škoda, dochází tím k jeho značné ztrátě. Věřím, že by Petr patřil i nadále k výrazným oporám našeho kolektivu a divákům že by předváděl stále ještě hodně kvalitní box. Je to ale jeho rozhodnutí, a prostě, nedá se s tím nic dělat. A s tím je také spojeno moje další působení v prostějovském BC DTJ. Petr je Prostějovák a vedení oddílu se rozhodlo provést změnu na postu trenéra týmu. Je jím nyní Petr Novotný a já v oddílu zůstávám nadále v pozici jeho asistenta. Společně a se členy týmu se budeme hodně snažit získat v následující mistrovské extraligové soutěži 2013 - 2014 pro naše barvy další titul mistrů České republiky. Ke změnám dochází i ve složení našeho týmu.

Jaké ty změny jsou?
Do pražského celku nám odešli Patrik Kliment, váha do 69 kilogramů, a také David Hunanyan, váha do 81 kilogramů. Je to škoda, ale žijí v Praze a budou reprezentovat barvy našeho hlavního města. Zatím máme pro prostějovský tým jisté borce pro váhu do 60 kilogramů, je to Hamo Aperjan, do 64 kilogramů Miroslav Šerban a do 69 kilogramů Emil Kocvelda. Když byli na dovolené tak trénovali individuálně, v srpnu jsme absolvovali některé společné tréninky s Ostraváky. Potřební zbývající borci by k nám totiž měli přijít právě z ostravského oddílu. Navázali jsme kontakty a vyjednáváme podmínky. Pro nejnižší váhu do 54 kilogramů musíme hledat boxera v Maďarsku nebo v Polsku, u nás tak lehcí kvalitní borci nejsou. Není bez zajímavosti, že Mirek Šerban skončil v české reprezentaci, protože příjem boxera české reprezentace mu už nemohl stačit. Má nyní starosti s nalezením pro něj odpovídajícího zaměstnání.

Na premiéru nového ročníku extraligy se mohou příznivci boxu na Prostějovsku už hodně těšit…
První utkání nového ročníku české extraligy vybojujeme v domácím ringu, v sobotu 21. září budeme od 18 hodin hostit v prostějovské sokolovně slovenskou Dubnicu nad Váhom. I nadále budeme doma boxovat v sokolovně a o sobotách od 18 hodin. Soutěž bude probíhat stejně jako v posledních letech dvoukolově, vzájemná utkání se uskuteční dvakrát, v prostředí obou soupeřů. Po duelu s Dubnicí nad Váhom vybojujeme následující utkání s pražskými borci začátkem listopadu také v domácím ringu a před koncem listopadu jsme měli jet do Plzně. Plzenští ale žádají o změnu termínu vzhledem k obsazení jejich haly. Chceme jim vyjít vstříc.

Znáte sílu jednotlivých extraligových soupeřů?
Začněme naším prvním duelem, slovenská Dubnica nad Váhom, to je pro nás velká neznámá. Víme, že Slováci si mohou vzít do týmu také dva cizince a zda té možnosti využijí, a v jakých váhových kategoriích, to nedokáži odhadnout. Zřejmě budou silní a stejně tak i zbývající dva celky. Například do Plzně zamířil Zdenek Chládek a v Praze je také hodně dobrých boxerů. Budou se prát o místa v týmu naší nejvyšší soutěže.

Extraligový cíl prostějovského týmu je asi zřejmý…
Samozřejmě, máme stále touhu vyhrávat a pro další titul mistrů se budeme snažit udělat vše. I když víme, že něco takového je vždy těžší obhajovat, nežli získat.

Bude BC DTJ Prostějov startovat také v některé evropské soutěži?
S touto otázkou jsme se ve vedení oddílu hodně zabývali, ale v situaci, která v DTJ v současné době je, jsme od tohoto úmyslu ustoupili.

Autor: VLASTIMIL KADLEC