Sobota 17. května 2008. Právě v tento den mohou rohovníci BC DTJ Prostějov získat po 46 letech zlatou medaili pro nejlepší boxerský tým v České republice. Pokud vyhrají v Ústí nad Labem.

V prvním finále Unibon extraligy podlehli severočeští rohovníci Prostějovu jasně 2:16 a v sérii prohrávají 0:1. Když selžou, sen o 16. titulu mistrů republiky v řadě se rozplyne a mistrovský pohár padne po neskonale dlouhé době do rukou prostějovských rohovníků.

„Pořád věříme, že sérii otočíme. Každý z našich kluků se chce ukázat a všichni do toho půjdou naplno,“ slibuje ústeckému publiku manažer týmu Svatopluk Žáček. „Bude to o hodně těžší než doma. Uvidíme,“ dodává trenér Hanáku Radoslav Křížek.

První finále se ústeckým boxerům vůbec nepovedlo. Získali v něm pouhé dva body a to jen ve váhové kategorii do 54 kg, kterou Moravané neobsadili. Mnohonásobní mistři z Ústí tak mají v odvetě co napravovat. „Uvidíme v jakém složení nastoupí Prostějov tentokrát. Určitě ale šanci máme,“ věří Žáček.
„Chceme zlato. Bylo by jistější ho získat už v Ústí,“ podotýká s úsměvem Křížek.

Druhá finálová bitva vypukne v hale SKP už v sobotu v 17 hodin. „Bude to těžké, Prostějov má kvalitní tým, ale my doufáme, že uspějeme,“ dodává Chládek.