„Citelně nám chyběli Bursa a Šour,“ litoval trenér Samsonu Zdeněk Faber a dodal, že pro Bursu skončila účast v plzeňském Souboji titánů kickboxerů zlomenou lícní kostí.

I Prostějov se musel obejít bez dvojice zraněných Dunka – Balog.

Zápas budějovické boxery nezastihl v optimálním rozpoložení. „Asi na ně dolehlo, že hráli o prvenství v lize, na to přece jen nejsou zvyklí,“ soudil budějovický kouč.

Trenér úřadujících mistrů byl logicky spokojený. „Boxovalo se ve vynikající atmosféře, které se kluci nezalekli. Byly to vyrovnané zápasy, o čemž svědčí i fakt, že pouze jeden neskončil na body,“ uvedl pro Deník Radoslav Křížek.

Prostějov se tak po čtyřech kolech dostal do čela extraligy. „Vstup do sezony jsme zvládli, snad budeme dobře i pokračovat,“ přeje si zkušený kouč.

Jednotlivé váhy: (první psán domácí).

54 kg: Šachaldajev po výborném výkonu jednoznačně vybodoval Oltvanyie – 2:0.

57 kg: Stejspal začal opatrně a dvě kola dokázal před soupeřem utajit svůj hendikep: minulý zápas totiž doboxoval se zlomeným nosem, ve 3. kole už trenér Faber zápas ukončil a Šerban vyhrál rsc – 2:2.

60 kg: Chalmatov vzdoroval tvrdému Hmajakovi téměř tři kola, v tom třetím ale byl po úderu do obličeje v ringu ošetřován – na body právem vyhrál borec hostí – 2:4.

64 kg: Zahradník začal opatrně, postupem času ale přidával na razanci úderů, a protože ani Bosý nezůstával pozadu, byla z toho velká bitva, Bosý byl ve 4. kole napomínán a Zahradník bodoval – 4:4.

69 kg: Frček podlehl výbornému Maďaru Baczskaiovi na body – 4:6.

75 kg: Vodárek ve vyrovnané bitvě prohrál na body s Besaljanem – 4:8.

81 kg: Kopečný byl ve 4. kole počítán, na body vyhrál Novotný – 4:10.

91 kg: Batěk byl dvakrát počítán, Šlachta dvakrát napomínán, na body vyhrál Šlachta – 4:12.

91 kg: Housarovi ani dobré poslední kolo nepomohlo, v těch prvních třech byl lepší Musil – 4:14.)

Tabulka

Bohumil Ortman, Jan Dočkal