Jaroslav Pospíšil v Liberci zazářil už loni. V osmatřiceti překvapil postupem přes Wanga a Gaia do osmifinále silně obsazeného challengeru. Letos na akci Českého tenisového svazu Trofej solidarity a naděje ČTS by Moneta zvládl postoupit z kvalifikace dokonce až do semifinále.

„Nikdy se mi tady nedařilo. Ale minulý rok jsem tady uhrál tři zápasy na challegeru. Teď šest zápasů. Je to trochu záhada, ale je to nejspíš o hlavě. Když se vyhraje první zápas, tak je to zkrátka jiné, než když se prohrává,“ usmíval v rozhovoru pro Tenisový svět překvapivý účastník finálového víkendu.

Cesta z kvalifikace

Pospíšil musel na domácí tenisové akci nejprve zvládnout tři kvalifikační zápasy ve dvou dnech – porazil Bartoně, Siniakova i Paroulka.

Pak následovala základní čtyřčlenná skupina, ze které mohl postoupit jen ten nejlepší. Pospíšil na úvod prohrál se Šátralem ve třech setech, se svým klubovým spoluhráčem Poljakem však zvítězil 2:0 a vybojoval si tak a rozhodující souboj s osmnáctiletým Andrewem Paulsonem.

Zápas o postup

Pospíšil první set sice ztratil jednoznačně 1:6, pak ale zavelel k velkému obratu. Za půl roku čtyřicetiletý hráč vyhrál dramatickou koncovku obou sad 7:5 a 7:6 a v tenisovém maratonu svého mladého protivníka doslova zlomil.

„Za vítězství jsem strašně moc rád, ale mám toho opravdu plné kecky. Dnešní zápas jsem zvládl opravdu jen silou vůle. Pomohlo mi, že Andrew asi trochu znervózněl, když šel servírovat na vítězství v zápase (ve třetím setu za stavu 6:5, pozn. red.). Pak jsem to silou vůle v tie-breaku nějak uhrál,“ radoval se Pospíšil.

V sobotním semifinále se prostějovský hráč utká s vítězem dvou předchozích akcí této série ze Starých Splavů a z Prostějova. S o dvacet let mladším Jonášem Forejtkem.

Druhou semifinálovou dvojici mužského singlu tvoří Vrbenský s Nejedlým.

Ženská semifinále obstarají Darja Vidmanová s Terezou Smitkovou a olomoucký talent Anna Sisková s Veronikou Vlkovskou.