KP Brno – VK Prostějov 3.2 (20, -20, -19, 32, 9)

Úvodní set byl zcela v režii domácích hráček. Prostějovské favoritky však nastartovala koncovka, ve které sice už skóre neotočily, ale v dalším průběhu měly navrch.

Hanačky ve druhé sadě od stavu 12:12 odskočily na 20:13. Brňanky snížily na rozdíl dvou bodů, ale stav byl vyrovnán na 1:1.
Prostějovské volejbalistky rázem ovládly hru a otočily na 2:1.

Prostějovské volejbalistky neproměnily mečbol

Ve čtvrté sadě Hanačky vedly 9:3 a zdálo se, že je rozhodnuto. Brňanky však vyrovnaly a v dramatické koncovce proměnily devátý setbol. Naopak Prostějov zahodil jeden mečbol.

Tento vývoj s favoritem otřásl a tie–break již ovládly domácí hráčky.

„Ve čtvrtém setu jsme nevyužili vedení 9:4 a 13:8. Udělali jsme hodně chyb na přihrávce a v mezihře. Domácí volejbalistky tuto nabídku využily, povedlo se jim střídání. Dostaly se do euforie a utkání už dotáhly do vítězné koncovky. My jsme byli mírně lepší v útoku. Domácí měli více bloků, na přihrávce to bylo podobné. Ale servis byl na straně Brna,“ přiznal prostějovský kouč Miroslav Čada.

Rozhodlo přesné podání

„Právě přesným podáním jsme dotáhli utkání do vítězné koncovky, i když jsme měli problémy s ubráněním Bramborové,“ přidal se asistent brněnského trenéra Vladimír Samek.

Finálová série pokračuje v sobotu třetím zápasem v Prostějově.

Rozhodčí: Renčín, Krtička. Čas: 121 min. Diváci: 900. Stav série: 1:1. Brno: Onderková, Kubínová, Útlá, Mikysková, Svobodníková, Noseková, libero Jášová - Melichárková, Bradáčová, Hanusová, Kadlcová. Trenér: Ondřej Marek. Prostějov: Jelínková, Pušněnková, Bramborová, Spalová, Thomasová, Soaresová, libero Tomanová - Kučerová. Trenér: Miroslav Čada.