Svěřenkám trenéra Čady stačí k postupu zisk jediného setu, přesto nenechávají nic náhodě a chtějí Olomouc opět porazit.

„Rozhodnuto ještě zdaleka není. Už jsem v kariéře zažil spoustu podobných situací či zápasů, kdy bylo zdánlivě jasno a nakonec se vše otočilo," varoval na klubovém webu kouč Prostějova Miroslav Čada a popsal také pozici soupeře: „Olomouc půjde do odvety bez nervů s tím, že nemá co ztratit, může chytnout saze, vyhrát první set, my pak třeba znervózníme a vznikne drama. To samozřejmě říkám pouze jako příklad, nic podobného určitě nechceme dopustit. Není však radno ani po úvodní hladké výhře venku cokoliv podceňovat, postup ještě v kapse rozhodně nemáme."

Zápas s Olomoucí bude pro Agelky generálkou na úterní duel s Fenerbahce Istanbul v rámci čtvrtfinále CEV Cupu. Také proto nesmí prostějovské volejbalistky klopýtnout v regionálním derby.

„V našem případě je každá porážka od českého soupeře v jakékoliv soutěži vnímána velmi negativně coby nepříjemné selhání a vytváří ještě větší tlak, než pod kterým už normálně jsme. Tím pádem je jasné, že obzvláště doma chceme bez ohledu na cokoliv opět zvítězit a pro přetěžkou bitvu s Fenerbahce Istanbul udržet současnou pohodu v mančaftu," zdůraznil Miroslav Čada.

Lepší z hanácké dvojice vyzve ve finále Českého poháru žen Olymp Praha, který ve druhém semifinále zdolal Ostravu. Rozhodující bitva o pohárovou trofej se pak odehraje v úterý 18. února od 16.00 hodin v Českých Budějovicích.

SOUVISEJÍCÍ: Agelky zvládly derby v Olomouci a řítí se do finále poháru