Soupeř bude doma cítit ještě větší šanci a tím to pro nás může být těžší, varuje Čada

V prvním duelu Hanačky využily výhody domácího prostředí a vyhrály 3:1.

Prostějovský kouč Miroslav Čada však na adresu soupeře musel uznat: „Brno nás v útoku přehrálo.“

„Jsme sice favoritem, ale soupeř má také své kvality. Dostal se do finále a tím má splněno, takže se mu hraje lehčeji. My teď trochu zápasíme se zraněními a tím víc jsem rád, že to holky i přes všechny problémy zvládly. Pro mě se výhra 3:1 počítá jako dobrý výsledek a nedívám se moc na to, že utkání bylo vyrovnané a náš výkon ne úplně optimální,“ poznamenal Čada.

Recept na Brno: Hodně riskovat na servisu

Zároveň upozornil, že soupeř bude v domácím prostředí ještě silnější. „Předpokládám, že Brno bude doma cítit ještě větší šanci a tím to pro nás může být těžší,“ řekl Miroslav Čada.

Sobotní hra dává Brňankám naději pro odvetu. Recept je jasný.

„Opět hodně riskovat na servisu. Zkusíme se více zaměřit na jejich klíčovou hráčku Miladu Spalovou. Ještě je potrápíme,“ doufá brněnský trenér Ondřej Marek.

Jeho tým na Hané odehrál kvalitní zápas.

„Odehráli jsme velice kvalitní utkání. Škoda, že jsme se v některých fázích zalekli vyhrát. Prostějov nemá takovou formu jako v zápasech českého poháru, kdy nás jasně porazil dvakrát 3:0,“ vrátil se ještě brněnský kouč Ondřej Marek k sobotní bitvě.

Královopolanky prahnou po odvetě

Dnes v domácí hale mají báječnou příležitost.

„Pevně věřím, že doma předvedeme ještě lepší volejbal a oproti předchozímu utkání přidáme i něco navrch. Můžeme zvítězit,“ burcuje hráčky brněnský kouč Ondřej Marek.

A po sobotním zápase to není smělé tvrzení. Mladý a dravý brněnský tým dlouho plnil stanovenou taktiku. Tlačit Prostějov servisem a nepouštět jej k jeho hlavní zbrani: obávaným smečím ze středu palubovky.

Druhé střetnutí finálové série startuje v brněnské hale ve Vodově ulici dnes v 17.30.

O startu zkušené Božkové bude jasno až v den zápasu. Pravděpodobně však utkání nestihne. Pokud se tak stane, její spoluhráčky budou na palubovce bojovat i za ni.

Tomáš Svoboda