Prostějov zvítězil v úvodním utkání v Bulharsku hladce 3:0 a bylo jasné, že v domácí odvetě stačí k postupu svěřenkám trenéra Lubomíra Petráše získat dva sety.

„Věděli jsme, že jdeme hrát proti mladému týmu, který je šikovný, ale dělá hodně chyb a je nevyrovnaný ve výkonech,“ avizoval prostějovský kouč.

Po lehce nervózním úvodu, kdy celek Levski držel s domácími krok, se k výbornému výkonu rozehrála především kapitánka Helena Horká a přes určité problémy domácího týmu na přihrávce skončila úvodní sada vítězství Prostějova v poměru 25:14.

Druhá sada měla velmi podobný průběh. Prostějov v polovině zabral a vytvořil si pohodlný náskok. Domácí volejbalistky vyhrály 25:17 a v tu chvíli bylo jasné, že o postupujícím je rozhodnuto.

Prostějovský tým však nechtěl ani za rozhodnutého stavu a v lehce pozměněné sestavě zápas protahovat a ve třetím setu povolil soupeři pouze 15 bodů.

„Z naší strany to byl dobrý výkon, i když tam byly pasáže, stejně jako v prvním zápase v Bulharsku, kdy jsme se trošku trápili. Celkově jsme to ale zvládli. Odehráli jsme šest setů a v podstatě každý byl takový, že soupeř uhrál pod dvacet bodů,“ pochvaloval si v rozhovoru pro ČT sport trenér Petráš.

V osmifinále na Prostějov čeká obrovský favorit CEV Cupu – rumunský celek Alba Blaj totiž v minulé sezoně postoupil v nejprestižnější Lize mistryň až do finále.

„Bude to trošku jiný soupeř. Měl jsem jej možnost vidět, byl jsem se podívat, když hráli nedávno s Olomoucí. Jejich síla je velká, my se na to musíme připravit a budeme chtít přes kvality soupeře postoupit,“ dodal kouč Petráš.

Do konce letošního kalendářního roku čeká Prostějov ještě několik domácích extraligových zápasů – ten první přijde na řadu už v sobotu od 17 hodin proti Frýdku-Místku.

VK Prostějov – Levski Sofia 3:0 (14, 17, 15)

Rozhodčí: Viktorini-Lisa (SR), Moula (Řec.). Čas: 66 minut. Diváků: 500. První zápas: 3:0. Postoupil Prostějov.
Prostějov: Nová 11, Bezhandolska 7, Horká 18, Toufarová 5, Kozmík 8, Zatloukalová 2, libero Slavíková – Weidenthalerová, Kojdová 3. Trenéři: Lubomír Petráš a Lukáš Miček.