Tým Olomoucka přišel v minulém kole o vítěznou sérii, kterou přetrhl druhý tým tabulky těsnou výhrou v prodloužení. Proti Severočechům už ale svěřenci trenéra Predraga Benáčka dominovali.

„Chtěli jsme si napravit reputaci po zápase ve Svitavách, kde jsme si zápas prohráli ve třetí čtvrtině. Proti Ústí se nám to povedlo bez většího zaváhání,“ pochvaloval si na tiskové konferenci František Váňa.

Kouč Benáček mohl být s výkonem až na drobné detaily spokojen.

„Měli jsme výborný doskok, trochu jsme se trápili s nevynucenými ztrátami. S tím musíme něco dělat, protože se nám to opakuje,“ upozornil trenér Olomoucka. „Porazili jsme silný tým Ústí nad Labem o dvacet, takže máme radost. Ale musíme jet dál, čeká nás ještě pět kol.“

Pátá výhra z posledních šesti zápasů znamená, že hanácký celek zvýšil náskok na čtvrté Pardubice a ukrojil ztrátu na druhé Svitavy.

„My ale hrajeme spíš o to, abychom si udrželi třetí pozici. Na to se budeme soustředit,“ konstatoval Váňa před náročným týdnem. BK Olomoucko hraje ve středu proti Nymburku a v sobotu od 18 hodin přivítá na prostějovské palubovce Pardubice.

„Sbíráme každou výhru, co se dá. Teď jedeme na Nymburk, hrát se bude v Kutné Hoře, kde můžeme překvapit,“ dodal František Váňa.

BK Olomoucko - Sluneta Ústí nad Labem 94:74 (23:19, 45:36, 72:57)

Body: Douglas 27, Palyza 17, Pelko 14, Váňa 13, Norwa a Dunans po 7, Mikulič 4, Sehnal a Sychra po 2, Klepač 1 - Houška 15, David 11, Martin 10, Šteffel 8, Šotnar 7, Fait 6, Wisseh a Šmíd po 5, Pecka 4, Svejcar 3. Trojky: 27/9 – 33/9. Trestné hody: 22/17 – 17/11. Doskoky: 47 – 32. Osobní chyby: 18 – 21.