„Není vyloučeno, že série může být dlouhá,“ předpověděl v rozhovoru pro klubový web trenér Predrag Benáček.

Jeho tým se po vlažném vstupu do sezony parádně rozehrál a atakoval druhou příčku tabulky nadstavbové skupiny A1. Hanácký celek se ale musel v posledních týdnech popasovat s absencí kapitána Lukáše Palyzy a nakonec klesl na čtvrtou pozici. Proto už ve čtvrtfinále číhá na hanácký celek hodně těžký soupeř.

To samé si však před play-off mohou říkat na východě Čech.

„Olomoucko má dva klíčové hráče: Douglase a Palyzu. Někdy se nám je podařilo trošku přibrzdit, někdy ne. Víme, že oni dva si svoje body dají vždycky, klíčové je spíš to, aby se k nim nepřidávali ostatní hráči,“ má na paměti pardubický Kamil Švrdlík.

Jisté je, že oba týmy se jen těžko dokážou něčím překvapit.

„Hráči se znají, trenéři taky. Bude však možné reagovat v průběhu zápasů na momentální situaci na palubovce. To však nejde naplánovat. Bude to intuitivní rozhodnutí podle vývoje utkání í série,“ zamýšlel se kouč Benáček. Jeho týmu může hrát do karet výhoda domácího prostředí. Na rozhodující sedmý zápas se ale hráči BK Olomoucko spoléhat nechtějí.

„Domácí prostředí má každopádně svoji roli. Už kvůli fanouškům. Ti naši za týmem stojí už druhou sezonu a jsou výborní. Věřím, že nám opět pomůžou,“ přeje si kouč Benáček.

Úvodní zápas série hrané na čtyři vítězství vypukne na prostějovské palubovce v pátek v 18 hodin. Utkání číslo dvě se bude hrát v sobotu ve stejný čas.