Český suverén sice drží 51 zápasů trvající ligovou neporazitelnost, ale očekává, že mu Hanáci budou hodně nepříjemným soupeřem a že budou asi největší překážkou při útoku na šestnáctý titul v řadě za sebou.

„Olomoucko je pro nás největší soupeř. Má nejvíce talentu a toho, co se nám nejhůř zastavuje. Bylo by ale divné, kdybychom nebyli favority,“ říká reprezentační křídlo a opora Nymburka Vojtěch Hruban.

Obhájce titulu ve čtvrtfinále vyřadil USK Praha nejrychlejším možným způsobem 4:0 na zápasy a nejméně vyhrál o patnáct bodů. BK Olomoucko postoupilo stejně hladce přes Pardubice po výsledcích 86:81, 102:91, 93:87 a 100:91. I v play-off tak tým z Prostějova ukazuje svou velkou ofenzivní sílu, která z něj dělá po Nymburku druhý nejofenzivnější tým soutěže.

Na Hané si uvědomují nymburskou sílu a kvalitu, z týmu ale jednohlasně zní: budeme se rvát!

„Soupeř má dvanáct špičkových hráčů. Zdvojené posty bez slabin. Je agresivní v obraně, umí udržet maximální tempo. Pokud chceme uspět, potřebujeme být celých čtyřicet minut maximálně koncentrovaní. Nemůžeme si dovolit horší chvilku," uvedl na klubovém webu týmu Olomoucka trenér Predrag Benáček.

Semifinálová bitva hraná na čtyři vítězství slibuje hodně atraktivní podívanou plnou pohledných akcí. První dva zápasy série se hrají ve středu a ve čtvrtek v Nymburku. Do Prostějova se semifinále přesune v neděli a na Hané se bude hrát rovněž v pondělí.