Prostějovský tým teprve v pátek odcestoval ze Sofie, kde na palubovce Levski triumfoval 3:0 a zadělal na postup do osmifinále CEV Cupu. Po přesunu z Bulharska čekal tým úřadujících volejbalových mistryň sobotní extraligový zápas v Praze.

Celek z Hané Olympu dlouho nic nedaroval a po prvních dvou setech (14:25, 17:25) se zdálo, že by měl v pohodě vybojovat tříbodové vítězství. „Do utkání jsme vstoupili velmi špatně a vůbec neplnili taktické pokyny z přípravy. Především jsme špatně útočili,“ komentoval trenér domácího celku Stanislav Mitáč.

Jenže jakoby mávnutím kouzelného proutku se situace otočila. „Řekli jsme si, že nemáme co ztratit a do třetí sady vstoupili s velkým odhodláním i bojovností,“ pochvaloval si Mitáč.

„Po dvou dobře odehraných setech jsme ztratili šťávu a dostali se do herní nepohody. Odešlo nám podání, nešel příjem, nepřesně jsme nahrávali, nedařilo se útoku,“ mračil se prostějovský trenér Lubomír Petráš.

Olymp srovnal na 2:2 na sety a bylo jasné, že i ve druhém měření sil obou soupeřů se budou body dělit. Do tie-breaku vstoupil Prostějov pěti vyhranými body v řadě a zkrácenou sadu nakonec ukořistil v poměru 15:10. Tým z Hané si tak z palubovky Olympu odvezl dva body.

„Jsme rády, že se nám povedlo zápas vítězně zvládnout, i když jsme si myslely, že to bude za tři body. Ještě v pátek jsme však byly v Bulharsku a třeba já jsem to určitě cítila v nohách,“ nechala se slyšet kapitánka prostějovského celku Helena Horká. „Nakonec jsme rády za dva vybojované body.“

Tým trenéra Petráše už ve středu od 17 hodin čeká domácí odveta šestnáctifinále CEV Cupu s Levski Sofia. V sobotu se bude na Hané hráč extraligový souboj s Frýdkem-Místkem. „Čekají nás další těžká střetnutí, tudíž musíme dobře zregenerovat a připravit se, abychom je uhráli,“ dodal Petráš.

PVK Olymp Praha – VK Prostějov 2:3 (-14, -17, 18, 12, -10)

Rozhodčí: Činátl a Marschner. Čas: 116 minut. Diváci: 250.

Olymp: Komárková 4, Bartecká 12, Kalhousová 16, Staňková 19, Šimáňová 14, P. Šmídová 7, libero Stavinohová. Střídaly: Fomenková 4, Černá. Trenéři: Stanislav Mitáč a Martin Hroch.

Prostějov: Nová 14., Bezhandolska 12, Horká 24, Toufarová 8, Rutarová 11, Zatloukalová 3, libero Slavíková. Střídaly: Weidenthalerová 1, Kojdová 1, Kozmík, N. Šmídová. Trenéři: Lubomír Petráš a Lukáš Miček.