„Tohoto závodu se Jana neměla v plánu vůbec zúčastnit, protože na začátku sezony se rozhodla, že se bude letošní sezonu věnovat pouze BMX a horská kola pojede pouze na světovém šampionátu, který bude koncem srpna ve Skotsku ve Fort Williams. Čáru přes rozpočet jí udělala česká federace, která rozhodla, že závod ve Schladmingu bude jako nominační a podmínku účasti na MS bude výsledek do osmého místa,“ postěžoval si bratr a zároveň trenér Jany v jedné osobě Vít Horák.

V pátek se jela kvalifikace, v ní Horáková zajela pátý nejrychlejší čas. V sobotním závodě se jí nepodařilo ze semifinále dostat do finálové čtyřky díky nezaviněnému pádu v předposlední zatáčce, když jí do zadního kola najela domácí závodnice. Tak na Janu čekal místo boje o první místo boj v malém finále, které bez větších problému vyhrála.

,,S výsledkem moc spokojená nejsem, ale účel splnil, nominovat se na Mistrovství světa. Ten atak ze strany domácí závodnice byl úmyslný, byla to poslední možnost, kde mě předjet a tak to zkusila na ostro do mě najet a vyšlo jí to. Bohužel fourcross tvrdší zákroky připouští,“ ohlédla se za závodem prostějovská závodnice. Janu Horákovou čekají momentálně ve francouzském městečku Romans poslední dva závody Mistrovství Evropy v její silnější disciplíně BMX.