V kvalifikaci se oběma regonálním zástupcům dařilo. Tatarkovič skončil čtvrtý, ale na své jízdě našel chyby.

„Nějaká ta chyba se zase vloudila v podobě přebrzděné zatáčky a přelítlého čtyřskoku. I tak jsem byl ale za čtvrté místo rád,“ uvedl Tatarkovič. Horáková si pro závod vytvořila velmi dobrou pozici druhým místem.

Tatarkovič však v závodě skončil hned ve druhé jízdě. Ve startovní bráně se střetl s dalšími dvěma českými bikery Prokopem a Měchurou.

Tatarkovič se na rovince dvakrát vycvakl

„Na první rovince jsem dvakrát vycvakl a ztrátu v poměrně vyhrocené jízdě plné soubojů tří českých závodníků jsem už nedohnal,“ okomentoval svůj předčasný konec.

Oproti tomu Jana Horáková až do finále postupovala zcela bez problémů. V poslední jízdě se jí navíc podařil start a zdálo se, že si první místo podrží až do cíle. V první zatáčce však do ní narazila Američanka Jill Kintnerová a obě závodnice šly k zemi. Prostějovská bikerka se tak musela smířit se třetím místem.

„Start se mi celkem povedl a věřila jsem, že to na to první místo vyjde. Z ničeho nic ale do mě narazila Jill Kintner a už jsem s tím bohužel nemohla nic dělat a skončila jsem na zemi. Je to škoda a dost mě to štve. Ale to je bohužel fourcross,“ řekla Horáková pro server mtbs.cz.

Výsledky třetího závodu SP ve fourcrossu

Vallnord: muži: 1. Wichman (Niz.), 2. Madill, 3. Graves (oba Austr.), 4. Rinderknecht (Švýc.), 5. Slavík, … 10. Prokop, 13. Maroši, 15. Měchura, 25. Tatarkovič, 42. Stašek (všichni ČR). Průběžné pořadí SP (po třech závodech): 1. Graves 325, 2. Rinderknecht 195, 3. Wichman 193, … 5. Prokop 125, 9. Slavík 50, 18. Tatarkovič 25, 21. Měchura 19, 29. Stašek, 30. Tejchman (ČR) oba 2.
Ženy: 1. Griffithsová (Brit.), 2. Beertenová (Niz.), 3. Horáková (ČR), 4. Kintnerová (USA), … 20. Tóthová, 22. Votavová, 24. Labounková (všichni ČR). Průběžné pořadí SP (po třech závodech): 1. Beertenová 225, 2. Griffithsová 175, 3. Kintnerová 170, 4. Horáková 165, 5. Labounková 90.