Tomáši, vy jste odehrál jen jeden zápas, ten poslední. Byla to pro vás taková třešnička na dortu?
Já jsem se ptal kapitána kolik to je? Jestli, když vyhraji, tak už bude konec. A on na mě kýval, že jo. Jsi ten poslední. To pro mě bylo hezké (smích). Bylo to příjemné na závěr. Snažil jsem se ze zápasu dostat, co šlo. Jsem zpátky v tréninkovém rytmu, takže se takové utkání hodí.

Vy jste ale dojel z nového projektu Asijské ligy. Jak se vám tam líbilo?
Složení týmu i upravení pravidel, vlastně celý formát byl velmi zajímavý. Musím říct, že se jim celá soutěž podařila od začátku do konce skvěle.

Co se vám tam líbilo nejvíc?
Těch věcí je spousta. Určitě atmosféra, když celý tým sedí na lavičce u kurtu. Všechno je zrychlené a člověk nemá moc času na přemyšlení. Je to určitě něco jiného a člověk musí změnit hru. Musí se přizpůsobit pravidlům. Bylo to zábavné od začátku do konce.(úsměv)

Co byste vypíchl jako největší zážitek?
Zajímavé bylo setkání se Samprasem, se kterým se na turnajích člověk nepotkává. Nyní jsem ho mohl vidět a promluvit s ním. Na jednou je člověk i s těmi bývalými hráči strašně na blízku.

Přinesla asijská liga nějaké změny pravidel, které byste uvítal i v sezoně?
Já jsem proto to do tenisu tahat, ale jen do určitých celků. Dokážu si to představit třeba v Davis Cupu, tím by ho oživili. Přidali by prostě další oživující prvek do tohoto týmového soutěžení.

Je konec roku, jaký byl rok 2014 pro vás?
Byl to hodně zajímavý rok. Začátek byl super. V první části se mi dařilo. Léto však nebylo úplně podle mých představ. Byly tam nějaké zdravotní komplikace, které nebyly až tak vážné, ale byly omezující. Měly svůj vliv na můj výkon. Potom jsem se v závěru roku dostal zpět do formy a dokázal jsem se udržet mezi deseti nejlepšími. Rok stále nekončí, nyní jsme se dostali ke změnám trenéru. Opravdu to byl nabitý rok.

Co čekáte od toho příštího?
Vzhledem k těmto změnám a já pevně věřím, že budou jen k tomu dobrému, tak se na sezonu strašně moc těším. Každý dům se musí stavět od základů a tohle bude stejné. Člověk nemůže čekat, že bude od prvního dne jen vyhrávat. Budeme muset jít zase od začátku. Bylo by krásné skončit mezi deseti nejlepšími a pokusit se o nějaký ten největší titul.